5 mitai apie cukraus poveikį žmogaus organizmui


cukraus poveikis organizmui

yra būtinas mūsų organizmui, žinoma, saikingas jo kiekis. Kad žmogus gerai jaustųsi, svarbu palaikyti normalų cukraus kiekį ir paaukoti kraujo bent kartą per pusmetį.

Cukraus kiekis tiesiogiai priklauso nuo fizinio aktyvumo, paveldimumo ir dienos maisto raciono.

Šiame straipsnyje aptarsime net 5 mitus apie cukraus poveikį mūsų organizmui.

cukrus kavoje

Cukrus sukelia priklausomybę

Šiuo metu nėra mokslinių įrodymų, kad cukrus žmonėms sukelia priklausomybę, nors cukrus turi psichologinį poveikį, įskaitant malonumą.

Cukrus sukelia diabetą

Mokslininkai dabar nustatė, kad pagrindinės diabeto priežastys yra padidėjęs riebalų procentas aplink gyvybiškai svarbius organus, fizinis neveiklumas ir genetinis polinkis. Cukrus prisideda prie riebalų kaupimosi organizme ne daugiau nei kiti angliavandeniai, tokie kaip balti miltai, daugelis padažų, alkoholis, bananai, vynuogės ir arbūzai.

Laikydamiesi dietos turite atsisakyti vaisių

Dėl cukraus kiekio vaisiuose kai kurie žmonės mano, kad metant svorį reikėtų vengti ir vaisių. Tai mitas, nes vaisiuose yra daug naudingų junginių, įskaitant daug vitaminų ir mineralų, taip pat skaidulų.

Cukrus kenkia dantims

Kariesą gali sukelti ne tik , bet ir bet koks kitas maistas. Dantų ėduonis atsiranda dėl kompleksinių angliavandenių, kurių virškinimo procesas prasideda jau burnoje. Todėl pavalgius rekomenduojama praskalauti burną ir reguliariai valytis dantis.

Saldumas daro įtaką vaiko psichikai

Visuotinai pripažįstama, kad hiperaktyvumo priežastis, ypač vaikų, yra cukrus. Tačiau tyrimai parodė, kad hiperaktyvumą sukelia adrenalino antplūdis dėl jaudulio, o ne didelis cukraus suvartojimas. Todėl prieš sportą neturėtumėte valgyti saldumynų, nes cukrus nepajėgia įkrauti mums energijos.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos