Kita

Blogas burnos kvapas? Ką tai sako?

Nedaugelis žmonių žino, kad ligą galima diagnozuoti iš burnos kvapo. Žmogaus burna gali kvepėti amoniaku, rūgštimi, pelargonija ir svogūnais. Kiekvienas šis kvapas kalba apie tam tikrą ligą.

Apie blogą kvapą iš burnos?

blogas kvapas min
Blogas kvapas burnoje

Kiekvienas žmogus turi savo ir savo burnos kvapą. Renkantis sau antrąją pusę, žmonės tam tikru metu net nežinodami vadovaujasi kvapu. Tačiau ne visi žino, kad blogas kvapas yra svarbus esamos ligos rodiklis. Daugelis gydytojų naudoja šį kriterijų diagnozei nustatyti.

Žmogaus organizmas taip pat gali skleisti nemalonų kvapą dėl medžiagų apykaitos sutrikimų. Pavyzdžiui, dėl sutrikusios gliukozės apykaitos padidėja ketonų kiekis, o jų kaupimasis ant odos suteikia tam tikrą jos kvapą. Taigi galite nustatyti diabetą.

Kokią ligą rodo acto ir acetono kvapas?

acto acetono kvapas is burnos min
Acto ar acetono kvapas iš burnos

Jei žmogus ar žmogaus burna kvepia actu, tai rodo, kad vienu metu yra kelios problemos. Gali būti mastopatija, tuberkuliozė ir endokrininiai sutrikimai. Kartais žmogus gali užuosti actą, kai jo organizme trūksta vitamino B, D ar jodo.

Tuberkuliozę labai lengva atpažinti pagal acto kvapą, ypač jei tuo pačiu metu žmogui būdingi tie patys simptomai: stiprus kosulys, silpnumas, nuovargis, karščiavimas. Moterims panašus kvapas gali reikšti krūtinės problemas.

Jei acetono kvapas kyla nuo žmogaus odos, pirmiausia turite suprasti, ar žmogus meta svorį be svarios priežasties, ar jis turi dirglumą, o gal jį kamuoja nemiga. Kiekviena iš šių problemų turi vieną šaltinį – skydliaukės veiklos sutrikimą.

Atsiradus inkstų problemų, taip pat gali atsirasti acetono kvapas iš burnos. Taip pat šiam žmogui atsiras patinimas, nugaros skausmas, padidėjęs spaudimas ir šlapinimosi problemos.

Kiti kvapai, rodantys ligą

Kai atsiranda inkstų problemų, žmogus gali skleisti „katės kvapą“ . Tai atsitinka, kai žmogaus kūnas blogai susitvarko su šlapinimu. Be to, šis kvapas gali pasireikšti nutukimu, tuberkulioze ir virškinimo sistemos sutrikimais. Šį kvapą sunku užmaskuoti įvairiais burnos kvapikliais.

Vaisinis kvapas rodo 2 tipo diabeto išsivystymą. Supuvusių kiaušinių kvapas yra dantenų ligų pranašas. Žalios žuvies aromatas – kepenų problemos.

Kūno ar BURNOS kvapas Galima liga
Žuvis Metabolizmo problemos
Putringas ar saldus Difterija
Avių vilna (drėgna) Antinksčių sutrikimas
Vandenilio sulfidas Opa, dispepsija
Supuvusi mėsa Vėžio problemos
Senatvės kvapas Hormoninės problemos
Sunokę obuoliai Būklė prieš hipoglikeminę komą (reikia nedelsiant hospitalizuoti)

Kai tik pasikeičia žmogaus kūno ar burnos kvapas, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją. Skirtingas kvapas gali rodyti skirtingų patologijų buvimą, iš kurių daugelį labai sunku gydyti.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: