Naujienos

JAV užfiksuota aukščiausia temperatūra Žemėje

Daugelyje rajonų +46 °C ir daugiau

Liepos 11 d. JAV užfiksuota viena aukščiausių temperatūrų planetoje. Rekordas užfiksuotas Mirties slėnyje – temperatūra siekė net +54 °C. Apie tai rašo „Reuters“.

Visų laikų temperatūros rekordas JAV

Pažymima, kad JAV nacionalinė meteorologijos tarnyba Mirties slėnyje užfiksavo +54 °C temperatūrą. Jei šis skaičius pasitvirtins, jis sumuš visus kada nors Žemėje užfiksuotus rekordus.

Tuo pat metu buvo žinoma, kad paviršiaus temperatūra buvo dar aukštesnė. Vienas reindžeris užfiksavo, kad lankytojų centro asfaltas įkaito iki +81,1 °C.

JAV didžioji karščio banga užklupo didžiąją dalį šiaurės vakarų. Meteorologai įspėjo apie karščio pavojų, ypač vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Be to, dėl karščio bangos kilo dideli miškų gaisrai. Kai kuriuose regionuose įvesta nepaprastoji padėtis.

Didžiulis karštis visose Jungtinėse Amerikos Valstijose

Kalifornijoje vyrauja nuolatinė sausra, kurią dar labiau apsunkina klimato kaita. Karštis sumuš esamus rekordus: Centriniame slėnyje temperatūra sieks +46 laipsnius, Palm Springse – +49 laipsnius.

Kaitra Kalifornijoje

Kalifornija yra daugiausiai gyventojų turinti Jungtinių Valstijų valstija ir pagrindinė žemės ūkio produktų gamintoja, todėl sausra gali turėti rimtų ekonominių ir aplinkosauginių pasekmių. Be to, sausas ir karštas oras prisideda prie gaisrų plitimo. Per penkis mėnesius kilo daugiau kaip 2 000 gaisrų, išdegė 5 800 hektarų.

Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos duomenimis, šis birželis buvo karščiausias birželis Vakarų valstijose per 127 stebėjimo metus.

Kaitra Kalifornijoje 7

Kaitra Kalifornijoje 6

Kaitra Kalifornijoje 5

Kaitra Kalifornijoje 4

Kaitra Kalifornijoje 3

Kaitra Kalifornijoje 2


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button