Atsakymai į klausimą „Kada…?“

Kada bus Šv. Velykos 2021 metais?

Velykos arba šventos VelykosKristaus prisikėlimas tai seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė. Švenčiama paminėti Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų po nukryžiavimo, kuris laikomas viso krikščioniškojo mokymo pagrindu.

Velykos 2021

Stačiatikių Velykos 2021

Šiemet stačiatikiai Velykas švęs gegužės 2 d. Kristaus prisikėlimo šventė yra nepastovi. Kiekvienais metais data keičiasi. Kitos su Velykomis susijusios šventės (pavyzdžiui, Žengimo į dangų ar Verbų sekmadienis) taip pat švenčiamos skirtingomis dienomis kiekvienais metais.

Katalikų Velykos 2021

Katalikams Velykos bus 2021 m. balandžio 4 d. Datų skirtumas atsirado XVI a. Tada popiežius Grigalius XIII pristatė katalikų Grigaliaus kalendorių, kad šventės būtų įtrauktos į astronominį kalendorių. Bet Konstantinopolio patriarchas Jeremijas II suteikė anatemą Grigaliaus kalendoriui. Nuo to momento stačiatikiai ir katalikai Velykas pradėjo skaičiuoti pagal skirtingas sistemas.

Be to, skirtumas tarp Kristaus prisikėlimo dienos Vakarų ir Rytų krikščioniams gali būti savaitė ir daugiau. Viskas priklauso nuo metų. Pavyzdžiui, 2021 m. Stačiatikių ir katalikų Velykų dienos skirsis net 28 dienomis.

Kaip pasiruošti Velykoms?

Velykos 2021 Ko negalima daryti

Prieš Velykas stačiatikybėje nustatomas Didžioji gavėnia – griežčiausias ir ilgiausias metų laikotarpis. 2021 m. tai vyks nuo kovo 15 d. iki gegužės 1 d.

Per visas 48 dienas tikintieji pakeičia įprastą gyvenimo būdą: atsisako pramogų ir griežtai apriboja įprastą maistą. Pasninko esmė yra valyti kūną ir sielą. Stačiatikybėje tai yra pagrindinis pasirengimas Velykoms.

Pirmosios ir paskutinės gavėnios savaitės laikomos sunkiausiomis. Šiuo laikotarpiu tikintieji beveik visą laiką meldžiasi ir atgailauja už nuodėmes.

Didžiąją savaitę (paskutinę pasninko savaitę) stačiatikiai prisimena paskutines Jėzaus dienas: Judo išdavystę, Išganytojo kančią, nukryžiavimą ir mirtį ant kryžiaus bei galiausiai prisikėlimą. Didžiosios savaitės dienomis įprasta eiti išpažinties.

Didįjį ketvirtadienį (tą dieną, kai Kristus buvo paimtas į dangų) tvarkomi ir valomi namai. O savaitės pabaigoje galite dažyti kiaušinius ir kepti pyragus.

Ko nereikėtų daryti per Velykas?

Atminkite, kad Velykos trunka ne vieną dieną, o visą savaitę. Per Velykas negalima:

  • Keiktis, kivirčytis ir pakenkti;
  • Apgauti;
  • Atlikti sunkius darbus;
  • Lytiškai santykiauti;
  • Kuopti namus (tam skirtas Didysis ketvirtadienis);
  • Tuoktis. Bažnyčia mano, kad šis laikas turėtų būti skirtas Kristaus prisikėlimo džiaugsmui, o asmeniniai reikalai turėtų būti atidėti vėliau;
  • Eiti į kapines ir atsiminti mirusiuosius. Ši savaitė yra džiaugsmo, o ne liūdesio laikas. Šiuo laikotarpiu laidotuvės net nevyksta bažnyčiose.

Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: