Gyvūnai / Gamta

Kada ir kaip sodinti svogūnus?

Svogūnai yra labai naudingi žmogaus organizmui dėl didžiulio maistinių medžiagų kiekio. Štai kodėl kiekvienas sodininkas stengiasi pasodinti didesnį kiekį svogūnų. Bet ar žinote kada ir kaip sodinti svogūnus?

Sodinti galima skirtingu metų laiku – pavasarį ir rudenį.

Sužinokite – kada sodinti svogūnus pavasarį 

Dirvos paruošimas svogūnams sėti ar sodinti

Svogūnų sodinimo vieta pasirenkama rudenį. Tinkamiausi yra priemolio dirvožemiai, rūgštus dirvožemis svogūnams yra netinkami. Svogūnai gerai auga toje vietoje, kur pirmtakai buvo tokios kultūros kaip cukinijos, agurkai, melionai, bulvės , pomidorai ir ankštiniai augalai. Svogūnas yra šviesą mėgstantis augalas, todėl jam reikėtų parinkti šviesią vietą. Toje pačioje vietoje svogūnai auginami 3–4 metų intervalu.

svogunu sodinimas

Pavasarinis svogūnų sėjimas sėklomis

Minimali svogūnų sėklų daigumo temperatūra yra +2-3 laipsniai, todėl sėti reikėtų pavasarį, kai nebebus naktinių šalnų. Norint kuo greičiau paskanauti laiškinių svogūnų, juos reikia sėti anksčiau, kai temperatūra būna aukštesnė už nulį tik dienos metu.

Pavasarinis svogūnų sodinimas ir priežiūra

svogunai

Taigi, kada pavasarį sodinti svogūnus? Pasak daugelio profesionalių sodininkų, palankiausias laikas sodinti svogūnus yra gegužės mėnuo. Tada nėra šalčio, stipraus lietaus ir kitų neigiamų niuansų. Taip pat būtina apsvarstyti, kokiomis sąlygomis svogūnas bus pasodintas. Jei sodinimas atliekamas atvirame grunte, geriau rinktis gegužės vidurį. Jei šiltnamyje, tada sodinimas atliekamas dviem savaitėmis anksčiau.

kiek cm sodinti svogunus
Svogūnus reikia sodinti apie 6 cm gylyje

Derliaus nuėmimas gali prasidėti vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį, kai svogūnų laiškai įgauna stangrumą.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: