Atsakymai į klausimą „Kada…?“

Kada rusų Velykos 2021?

Velykos yra viena seniausių ir labiausiai gerbiamų religinių švenčių, švenčiama pavasarį. Sužinokite kada rusų Velykos 2021 metais!

Šiame straipsnyje papasakosime, kada bus švenčiamos katalikų ir stačiatikių Velykos 2021 m. Bei, kodėl stačiatikiai ir katalikai skirtingomis dienomis švenčia Kristaus Prisikėlimą.

Kada švenčiamos rusų Velykos 2021 metais?

Stačiatikių Velykos 2021 m. bus švenčiamos gegužės 2 d., o katalikų Velykos – balandžio 4 d.

Dažniausiai katalikų ir stačiatikių Velykos vyksta vienos savaitės skirtumu, tačiau 2021 m. katalikai ir stačiatikiai šventę švęs beveik mėnesio skirtumu.

Kartais katalikų ir stačiatikių Velykų datos sutampa. Paskutinį kartą stačiatikiai ir katalikai šventę kartu šventė 2017 m.

rusų Velykos
Rusų Velykos 2021

Datų skirtumai

Pradžioje visi krikščionys šventė Velykas pagal žydų kalendorių. Prasidėdavo 14-ąją Nisano dieną, pirmą hebrajų kalendoriaus metų mėnesį, kuris Grigaliaus kalendoriuje atitinka kovo-balandžio mėn.

Bet jau nuo II amžiaus vyskupo Sixtuso, vadovavusio Romos bažnyčiai nuo 116 iki 126, iniciatyva krikščioniškų Velykų šventimo data buvo nukelta į kitą dieną, kuri nesutampa su žydų Velykomis.

Nauja Velykų data Bažnyčioje sukėlė nesutarimų, kurie truko du šimtmečius tarp vyskupų, kurie taikė įvairias Velykų datos skaičiavimo sistemas.

Jau vėliau, buvo priimta bendra taisyklė, pagal kurią Velykos bus švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pavasario pilnaties, bet ne anksčiau kaip pavasario lygiadienį (kovo 21 d.).

Velykų šventimo datos nustatymo skirtumas tarp katalikų ir stačiatikių atsirado dėl Romos katalikų bažnyčios 1582 m. įvykdytos kalendorinės reformos ir priimant naujas Velykų skaičiavimo taisykles, kurių stačiatikių bažnyčia nepripažino ir toliau šventė šventes pagal senąjį Julijaus kalendorių.

Dėl Julijaus ir Grigaliaus kalendorių skirtumų, o šiame amžiuje tai yra 13 dienų, katalikų ir stačiatikių skaičiavimai skirtingais metais lemia skirtingas Velykų datas.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: