Kada sodinti arba sėti bulves?


kada sodinti bulves

Sužinokite kada sodinti bulves. Bulvės yra viena iš svarbiausių kultūrų, kurią sodininkai ir ūkininkai pasodins šiais metais. Bulvės nėra ypač reiklios auginant, tačiau jas reikia laiku sodinti ir prižiūrėti augimo metu.

Kada sodinti bulves

Iš anksto neįmanoma nustatyti bulvių sodinimo datos, nes viskas priklauso nuo oro sąlygų. Tiksliausias signalas pradėti sodinti yra dirvožemio būklė.

Sodinti galima tada, kai dirvožemis 10 cm gylyje pietiniuose regionuose sušyla iki +6–8 ° C, o šaltesniame klimate – iki +10–12 ° C. Tokiu atveju dienos temperatūra turėtų būti apie +15-18 ° C šilumos, o naktį ne žemesnė kaip +5° C.

Taip pat galite patikrinti dirvožemį. Norėdami tai padaryti, paimkite saują dirvožemio ir meskite jį ant žemės: jei jis subyrės į kelias dalis, jau galite sodinti bulves; jei jis deformuosis, tada dirvožemis yra per drėgnas, o bulves sodinti dar per anksti.

Yra liaudies ženklų, kurie parodo, kada jau galima sodinti bulves:

Bulvių sodinimas pagal mėnulio kalendorių

Daugelis sodininkų jau keletą metų naudojasi sėjos mėnulio kalendoriaus paslaugomis. Mėnulio kalendorius jums visada pasakys palankiausias dienas bulvių sodinimui ir priežiūrai.

Taigi pagal mėnulio kalendorių geriausios bulvių sodinimo dienos 2021 metais yra šios:

bulviu sodinimas

Neverta sodinti bulvių šiomis dienomis, nes derliaus gali ir nebūti:

Vietos paruošimas bulvėms

Bulvių sodinimo vieta turėtų būti saulėta ir nelabai vėjuota. Pirmą kartą tam tikroje vietovėje pasodintos bulvės duos maksimalų derlių, tačiau ateityje verta keisti bulvių vietą. Geriausias variantas būtų sodinti bulves į lysves po kukurūzų, agurkų, kopūstų, burokėlių ir žalumynų.

Kaip sodinti bulves

Pirmasis žingsnis yra padalinti žemės plotą į atskiras vagas taip, kad intervalas tarp eilučių būtų bent 65-70 cm.

Bulvės turėtų būti išdėstytos 25–40 cm atstumu vienas nuo kito. Be to, jų sodinimo gylis gali būti: mažas (ne daugiau kaip 6 cm); vidutinis (nuo 6 iki 10 cm); gylio (12 cm ar daugiau).

Pirmasis bulvių sodinimo variantas yra tinkamas, jei sodinimas atliekamas šaltoje dirvoje arba sunkiame dirvožemyje. Antrasis būdas geriausiai tinka, jei pasėlis pasodinamas į smėlingą dirvą. Trečiasis – daržovių sodams, kuriuose yra aukštos kokybės dirvožemis, arba regionuose, kuriuose nėra pakankamai lietaus.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos