Kada sodinti tujas?

kada sodinti tujas

kada sodinti tujas

Tujos – tai augalai, kurie yra atsparūs įvairioms gamtos sąlygoms. Be to, jos puikiai atrodo ir nemeta spyglių. Būtent todėl sodininkai ir privačių namų savininkai mėgsta sodinti šį medelį savo sklypuose.

Tujų pasirinkimas

Svarbiausias etapas yra tinkamų bei kokybiškų tujų pasirinkimas. Šiam tikslui pasiekti pasitelkite specializuotas parduotuves ar profesionalius tujų augintojus. Vis tik, jeigu pasodintas tujas prižiūrėjote gerai, o jos vis tiek nudžiūvo ar neprigijo, vadinasi buvo padaryta nemažai esminių klaidų. Keli ekspertų patarimai padės jums tinkamai pasirinkti šiuos spygliuočius:

  1. Tujas įsigykite tik iš patikimų gamintojų, geriausia iš vietinių, kurių užaugintos jaunos tujos pritaikytos regiono sąlygoms;
  2. Atkreipkite dėmesį į stiprias šaknis, jos turi būti gyvos ir elastingos;
  3. Paimkite tują už jos viršūnės: jeigu gerai išvystyta šaknų sistema, plastikinis vazonėlis neatsiskirs nuo tujos;
  4. Žievė turi būti lygi, be dėmių ir nepažeista.

Jeigu sodinate iškastą tują, ją geriau sodinti pavasarį, kitaip ji gali neįsišaknyti. Vazonuose auginamas tujas galima sodinti nuo pavasario iki rudens. Tačiau geriausiai prigyja balandį – gegužę pasodintos tujos.

Mūsų kraštuose geriausia sodinti ir auginti vakarinės tujos veislę.

Gyvatvorėms galite pasirinkti „Brabant“ ir „Smaragd“ veisles. Brabantas pasižymi ryškia žalia spalva, greitai auga, (iki 30 cm per metus). „Smaragd“ populiarumu nenusileidžia pirmajai. Savo blizgančiomis smaragdo žalumo šakelėmis ši veislė užsitarnavo visuotinį pripažinimą.

Kada sodinti tujas?

Geriausias laikas sodinti tujas yra pavasaris, balandžio – gegužės mėnuo. Prieš žiemą augalas turės laiko sustiprėti ir prisitaikyti, o tai reiškia, kad jis gerai toleruos žemą temperatūrą. Sodinant rudenį, yra tikimybė, kad augalas nespės sustiprėti prieš prasidedant šaltajam sezonui, tokiu atveju tujas reikės pridengti žiemą.

Po tujos pasodinimo patręškite jas su trąšomis, kuriose nėra chloro. Trąšos su chloru gali pakenkti tujoms, jos gali nuraudonuoti ir netgi žūti.


Taip pat skaitykite:

Kada tręšti tujas?

Išeiti iš mobilios versijos