Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Butai / Namai

Kaip atvėsinti namus? 5 paprasti būdai

Sužinokite kaip atvėsinti namus, kai termometro stulpelis pasiekia +30 laipsnių. Karštis tampa tikrai nepakeliamas, ypač jei tuo metu esate ne saulėtoje Baltijos jūros pakrantėje, o namuose. Paprastai ne kiekviename bute yra oro kondicionierius ar ventiliatorius.

Atrinkome 5 paprastus būdus, kaip atvėsinti namus ir palaikyti juose sveiką mikroklimatą. Tegul jūsų butas ir toliau išlieka patogiausia vieta jums.

Kaip atvėsinti namus per vasaros karščius?

Apriboti saulės šviesos srautą

Šviesios užuolaidos praleidžia daug šviesos, todėl kambarys įkaista. Pakeiskite jas! Pavyzdžiui, roletai: visiškai uždengia langą ir leidžia reguliuoti į kambarį patenkančių saulės spindulių kiekį. Roletai gaminami iš nepermatomų, šviesą praleidžiančių ir atspindinčių medžiagų.

Kitas veiksmingas būdas sumažinti temperatūrą bute – kasetinės žaliuzės. Jos tvirtinamos tiesiai prie varčios, todėl prie lango visada galima laisvai prieiti. Be to, dėl patogaus valdymo mechanizmo galite lengvai reguliuoti kambario apšvietimą. Be to, galite pasirinkti modelį, kuris puikiai derės prie jūsų interjero.

Tačiau greičiausias ir paprasčiausias būdas išvengti aktyvių saulės spindulių – ant stiklo užklijuoti saulės šviesą atspindinčią plėvelę. Jis atspindi infraraudonuosius spindulius ir mažina saulės šilumos srautą, be to, nedaro įtakos patalpos apšvietimui.

Apsaugine plevele nuo saules karscio

Tinkamu laiku išvėdinkite kambarį

Kad karštas oras ir dulkės nepatektų į namus, dienos metu langus laikykite uždarytus. Butą vėdinkite tik anksti ryte arba vėlai vakare, kad jis prisipildytų šviežio, vėsaus oro!

Atsikratykite nereikalingų daiktų

Per karščius malonu vaikščioti vėsiomis grindimis, o kilimai po kojomis nėra maloni patirtis. Be to, vasarą dulkės ir smulkus purvas ant kilimų nusėda labiau nei bet kuriuo kitu metų laiku. Siūlome laikinai kilimus nuimti.

Drėkinkite patalpų orą

Jei dovanų gautas oro drėkintuvas vis dar stovi neišpakuotas, laikas jį ištraukti ir leisti veikti.

Jei tokio neturite, naudokite purkštuvą. Tiesiog įlašinkite į vandenį kelis lašus mėtų arba citrusinių vaisių kvepalų.

Geriausia tai daryti ryte su šaltu vandeniu. Namuose bus mažiau dulkių, taps švarūs ir gaivūs.

oro drekintuvas

Sumažinkite veikiančių prietaisų skaičių

Kad temperatūra namuose būtų kuo žemesnė, stebėkite, kiek prietaisų yra įjungta į elektros tinklą, nes jie išskiria šilumą. Šilumą skleidžia net elektros lemputės, ką jau kalbėti apie kompiuterį ar televizorių.

Kad nepadidėtų oro temperatūra virtuvėje ir apskritai bute, stenkitės kuo mažiau gaminti maistą ant viryklės ir orkaitėje. Jei maistą reikia pašildyti, geriau naudoti mikrobangų krosnelę. Apskritai karštomis vasaros dienomis geriau rinktis salotas ir vaisius.

 

 

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button