Kompiuteriai / TV / TelefonaiAtsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip išsirinkti kompiuterį?

Kokį kompiuterį pasirinkti?

Ieškodami tinkamiausio kompiuterio turite įvertinti ne tik talpą bet ir vaizdo plokštę. Tai pat svarbūs ir kiti techniniai parametrai. Žemiau nurodome 5 punktus, kuriuos įvertinus rasite labiausiai Jums tinkantį kompiuterį.

 1. Procesoriaus pasirinkimas 
  Šiuo metu patys populiariausi gamintojai yra Intel, AMD. Siūlome rinktis iš jų.
  Dviejų branduolių procesoriai dažniausiai patenkina kasdieninius poreikius, pavyzdžiui, kai kompiuteris reikalingas naršymui, o keturių branduolių – žaidimams ir kitiems profesionaliems darbams.
 2. Kompiuterio atmintis (HDD arba SSD)
  Jeigu Jums reikalingas paprastesnis variantas, tačiau neplanuojate laikyti filmų, žaidimų kompiuteryje ir panašiai – poreikius puikiai patenkina SSD (spartesnis). Tuo tarpu kietasis diskas (HDD) pasirenkamas tada, kai kompiuteris perkamas žaidimams, sudėtingoms programoms, kurios užima nemažai vietos.
 3. Vaizdo plokštė
  Nešiojami kompiuteriai žaidimams turi turėti kuo geresnės kokybės vaizdo plokštę, kadangi tik tokiu atveju pateikiama kokybė – bus pati geriausia. Optimalus pasirinkimas saviems poreikiams iki 1 GB vaizdo plokštės atminties, tačiau žaidimams ir kitai profesionaliai įrangai turėtų siekti apie 2 arba net 4 Gb.
 4. Baterija (aktualu tik nešiojamiesiems kompiuteriams)
  Šis niuansas yra labai svarbus. Žinoma, 2 metų eigoje baterija dėvisi ir veikimas vis trumpėja, tačiau bent jau pirmus porą metų, pasirinkus gerą bateriją, naršymas bus paprastas nepriklausomai nuo to – kurioje vietoje esate.
 5. Ekrano įstrižainė
  Šiais laikais žmonės namuose dažnai turi 2 kompiuterius. Vieną – mažesnio ekrano, kuris yra vadinamas mobiliuoju, tad yra ten, kur esate Jūs, o kita galimybė yra didesnės įstrižainės, tad dažniau naudojamas namuose. Jeigu renkatės nešiojamąjį kompiuterį ekrano įstrižainė turėtų būti ne mažesnė kaip 14 colių. Jeigu tai stacionarus kompiuteris monitorius turėtų būti ne mažiau kaip 22 colių.
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button