Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Gyvūnai / Gamta

Kaip prižiūrėti orchidėjas namuose?

Naudingi patarimai

Orchidėja ne tik puošia palangę, bet ir yra laikoma harmonijos personifikacija namuose. Daugeliui atrodo, kad  orchidėjos yra nuotaiką pakeliantys augalai. Kaip ir kiekvienam augalui taip ir orchidėjoms reikia priežiūros, kad jos gražiai žydėtų.

Būtinas specialus dirvožemis

Orchidėjos nuo daugumos kambarinių augalų skiriasi tuo, kad neauga įprastoje žemėje. Substrato pagrindas yra garuose sutrinta pušies žievė, durpių samanos, anglis, šiurkščias upės smėlis.

Substrato mišinys turėtų būti šviesus, laidus drėgmei ir orui. Geriausia parduotuvėje nusipirkti jau paruoštą substrato mišinį orchidėjoms.

Teisingas pasirinkimas

Orchidėjos
Orchidėjos

Gėlę rekomenduojama pirkti skaidriame vazone, kad galėtumėte apžiūrėti šaknis. Geriausia, kad šaknys būtų lanksčios, lengvos ir be puvimo požymių. Norint ilgai džiaugtis orchidėjų žydėjimu, rekomenduojama įsigyti gėlę su uždarais pumpurais.

Daug šviesos

Orchidėjos mėgsta ryškią ir kartu blankią šviesą. Visus metus šviesos laikas turėtų trukti bent 12 valandų, todėl žiemą augalams reikia papildomo apšvietimo. Beje, su dirbtiniu apšvietimu orchidėjos augs bet kur jūsų namuose.

Vandens procedūros

Orchidėjoms patinka augti tik drėgnoje aplinkoje, todėl kiekvieną dieną (išskyrus šaltas dienas) augalus reikia apipurkšti vandens purslais. Laistyti reikia gan retai (1–2 kartus per savaitę).

Tręšimas

Vieną ar du kartus per mėnesį reikia tręšti mineralinėmis trąšomis. Žydintiems kambariniams augalams galite naudoti trąšas, tačiau jų koncentracija yra mažesnė, nei rekomenduojama ant pakuotės.

Kaip ir kada persodinti orchidėją?

Orchidejos persodinimas min
Orchidėjos persodinimas

Orchidėjos nemėgsta dažno persodinimo, todėl reikia pasirinkti didesnį vazoną, kad nereikėtų jos persodinti bent kelerius metus. Kada reikia persodinti orchidėją? – atsakymas: kai šaknys išstumia augalą iš vazono.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: