Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Darbas / Verslas

Kaip rašyti CV?

CV yra svarbus dokumentas tiek ieškančiam darbo studentui, tiek patyrusiam darbuotojui. Yra tam tikros rekomendacijos, kurių turėtumėte laikytis kurdami savo CV.

1. Jūsų asmeninė informacija

Viršutinėje jūsų CV dalyje turėtų būti nurodytas jūsų vardas, gyvenamosios vietos adresas, el. pašto adresas ir telefono numeris. Ši dalis paprastai rašoma didesniais šriftais puslapio viršuje.

2. Santrauka

Šioje dalyje turite parašyti apie savo įgūdžius, kvalifikaciją ir papildomas veiklas. Santrauka yra labai svarbi ir turėtų būti parašyta labai atidžiai, nes būtent ji pritrauks darbdavio dėmesį. Jokiu būdu šioje dalyje neišsiplėskite, parašykite tik svarbiausius dalykus daugiausiai trimis sakiniais.

3. Išsilavinimas

Šioje dalyje įrašykite savo išsilavinimą. Taip pat turėtumėte nurodyti išsamią informaciją apie visus mokymus bei kursus. Išvardykite visus laipsnius atvirkštine chronologine tvarka.

4. Darbo patirtis

Čia išvardykite visą iki šiol įgytą darbo patirtį. Įrašykite įmonės pavadinimą, įmonės vietą, darbo trukmę, ir pareigas.

Šiame skyriuje jūs turite galimybę paaiškinti, ką nuveikėte ir pasiekėte ankstesniuose darbuose. Nurodykite savo pasiekimus, susijusius su projektų ir procesų įgyvendinimu, pardavimo ir rinkodaros kampanijomis, kokybės patobulinimais ir t.t.

5. Įgūdžiai

Šiame skyriuje pateikite įgūdžius, kuriuos įgijote ankstesniuose darbuose. Galite paminėti savo paskelbtus straipsnius, lankytas pamokas, vestus mokymus, pateiktas prezentacijas ir paskaitas.

6. Kalbos

Įrašykite kalbas, kuriomis gebate kalbėti. Galite nurodyti jų mokėjimo lygį.

CV šablonų naudojimas

Nors ankstesnėse dalyse pateikta informacija yra viskas, ko reikia, jums vis tiek gali prireikti pagalbos rašant savo CV. Štai kur internetiniai šablonai gali būti naudingi.

Kaip žinote, CV yra išsamus asmens dokumentas, todėl visiems darbams negali būti fiksuoto šablono. Taigi, viskas, ką galite padaryti, yra pasiimti keletą gerų šablonų, išsirinkti geriausią ir jį pritaikyti sau. Juk jūsų CV yra apie jus ir jūs turite nuspręsti, ką įtraukti, o ko ne. Galite išbandyti nemokamus CV šablonus internete, taip pat neužmirškite peržiūrėti kitus CV pavyzdžius, kad susidarytumėte geresnį įspūdį, kaip turėtų atrodyti geras ir profesionalus CV.

Daugiau patarimų: kaip rašyti CV? 2020 metų gidas.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: