Kaip sėti veją?


kaip seti veja

Kai pasistatote namą, ūkinius pastatus, garažus, sandėliukus ir t. t., paskutinėje vietoje galime pradėti sėti veją. Norėdami užauginti gražią, tankią ir, svarbiausia, tolygiai pasodintą žaliąją zoną – veją, turėtumėte laikytis kelių paprastų taisyklių. Apie tai, šiame straipsnyje.

Dirvos paruošimas vejai

Daugelis pradedančiųjų mano, kad – jei pomidorai augo, veja augs, bet iš tikrųjų viskas visiškai ne taip. Paruošti dirvą vejai yra sunkiausias etapas. Kadangi tai sukelia didelį fizinį krūvį ir atima daug laiko.

Pirmiausia reikia kokybiškai perkasti visą žemę, kad padidėtų dirvožemio pralaidumas orui. Galite naudoti kultivatorių, tačiau teks kelis kartus vaikščioti po tą patį plotą, kad gautumėte kuo mažesnius dirvožemio gabalėlius.

Derlingo dirvožemio sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 15 cm. Labai svarbus dalykas yra dirvožemio vienodumas, todėl reikia kruopščiai pašalinti piktžoles, šaknis, šiukšles ir akmenis.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]Ruošiant dirvą būtinai įpilkite mineralinių trąšų, kad žolė geriau augtų. Svarbu atsiminti, kad mėšlas neturėtų būti naudojamas kaip trąša, jo sudėtis netinkama tręšti žolę, be to, joje yra daug piktžolių sėklų, kurios dygs naujoje vejoje.[/box]

Žemės išlyginimas

Dirvožemis išlyginamas arba „senamadišku metodu“, naudojant didelį grėblį, arba specialiu volu- tai bus greičiau ir paprasčiau.

Jei jūsų dirvožemis yra nelaidus vandeniui (turintis daug molio priemaišų), teks įrengti drenažo sistemą. Ekspertai jums padės tai padaryti.

kaip seti veja paciam

Jei turite pakankamai laiko, galite padaryti dar vieną labai svarbų žingsnį vejos sėjimui – išauginti nenurinktas piktžoles. T. y., išlyginę veją, ją palaistykite ir palikite 4 dienoms, leiskite paaugti piktžolėms. Patikėkite, jų bus labai daug. Žinoma šias piktžoles teks išravėti ir vėl išlyginti dirvą.

Sėjos laikas

Pavasaris ir ankstyvas ruduo laikomi geriausiais laikais – sėklos mėgsta šiltą dirvą. Kadangi vasarą – jauna žolė gali degti po deginančia saule, o žiemą – natūraliai dėl šalnų niekas neišdygs.

Sėjant rudenį, iki pirmųjų šalčių turėtų būti likę bent 1,5-2 mėnesiai, kad sėklos spėtų įsitvirtinti dirvožemyje. Be to, sėjant rudenį, kelias dienas prieš, reikia pagalvoti apie žemės laistymą.

Sėklų pasirinkimas

Norėdami gauti aukštos kokybės, tankią veją, turėtumėte pasodinti kelių rūšių žolių mišinį, turintį skirtingas savybes. Taigi, daugumoje mišinių yra tokių sėklų veislių: raudonieji kuokštiniai eraičinai, raudonieji eraičinai šakniastiebiniai, pievinės miglės, šiurkštieji eraičinai, daugiametės svidrės. Šios veislės yra labai atsparios atšiaurioms žiemoms ir įvairiems kenkėjams, be to jos greitai auga.

Sėjimo technika

Pirkdami sėklas, vadovaukitės tokiais skaičiavimais – nuo 30 g. sėklos į 1 kv. Sumaišykite sėklas su smėliu 1:3 santykiu. Tada sėklas padalykite į dvi dalis. Pirmąją dalį sėkite vertikaliai, o antrąją – horizontaliai. Rudeninei sėjai galioja taisyklė – sėti dvigubai daugiau, nes daugelis sėklų neišgyvens. Pasėjus sėklas, naudinga dirvą patręšti mineralinių trąšų doze. Grėbliu išlyginkite dirvą, o paskui suvoluokite – tokiu būdu sėklos geriau prasiskverbia į dirvą.

Vejos laistymas

Veją būtinai gausiai palaistykite, kad kuo greičiau išdygtų daigai. Taigi, viršutinis žemės sluoksnis  turi būti nuolat drėgnas. Geriausia veją laistyti vakare, vasarą – tai reikės daryti du kartus. Norėdami išvengti stovinčio vandens tam tikrose vietose ir išvengti per didelių vandens srovių, kurios išplauna sėklas – naudokite specialius vejos laistymo prietaisus.

Rudenį pasėtos vejos galite ir nelaistyti, nes drėgmės ir taip pakanka. Paprastai sėklos išdygsta per dvi savaites, tačiau šis laikas gali būti ilgesnis – viskas priklauso nuo sėklų įvairovės, oro sąlygų ir dirvos paruošimo kokybės.

Verta paminėti, kad laikydamiesi šių paprastų taisyklių galite užsiauginti nuostabią žalią veją, panašią į tikrą kilimą.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos