Grožis / Stilius

Kaip skalbti pūkinę striukę?

Rankomis arba skalbimo mašinoje

Pūkinę striukę, kaip ir bet kurią kitą aprangą, reikia tinkamai prižiūrėti, o po žiemos sezono – išskalbti. Kai kurie žmonės striukes priduoda sausam valymui valyklose, bet mes papasakosime, kaip išskalbti striukę patiems jos nesugadinant. Be to valyklos paslaugos nėra pigios ir ne visi gali sau tai leisti.

Kaip skalbti striukę rankomis?

Skalbiant rankomis, striukės nebūtina visiškai pilnai sudrėkinti. Jei rankovių, rankogalių ir apykaklės nešvarumai nėra rimti, pakaks šias vietas suvilgyti ūkišku muilu ir nuplauti vandeniu. Jei nešvarumai neišsiskalbs, reikėtų naudoti dėmių valiklį.

pukines striukes skalbimas rankomis

Striukės plovimo instrukcija (rankomis):

  1. Nenaudokite skalbimo miltelių, nes jie labai putoja ir palieka muilo dėmes ant striukės. Šiuos dėmes gali būti labai sunku išplauti. Sportinių drabužių parduotuvėse arba buitinės chemijos skyriuose galite įsigyti specialių skalbiklių, skirtų iš pūkų pagamintiems rūbams skalbti.
  2. Nedidelį kiekį ploviklio galite atskiesti šiltame vandenyje, užtepti nešvariose vietose ir patrinti kempine. Ploviklis padės pašalinti pagrindinius nešvarumus ir nepaliks dryžių.

Kai tokie metodai nepadeda, turėtumėte striukę užmerkti vandenyje su skalbimo priemonėmis. Striukę patartina įdėti į vandenį ne ilgiau kaip 10-čiai minučių, nes pūkai nemėgsta mirkti vandenyje. Vandens temperatūra turėtų būti apie 30–40 °C.

pukines striukes skalbimas skalbimo masinoje

Kaip skalbti striukę skalbimo mašinoje?

Skalbti skalbimo mašinoje yra saugu, svarbiausia pasirinkti tinkamą režimą:

  1. Ant striukės turite rasti etiketę ir atidžiai ją perskaityti. Jei ant jos nėra ženklo – „skalbti tik rankomis“, tuomet pūkinę striukę galite saugiai skalbti skalbimo mašinoje.
  2. Patikrinkite visas kišenes, užtraukite užtrauktukus ir išverskite drabužį į vidinę pusę. Jei tai nebus padaryta, siuvimo vietos gali deformuotis.
  3. Mašinoje nustatykite tinkamą programą. Patartina skalbti ne aukštesnėje kaip 30 ° C temperatūroje, o skalbimo miltelius pakeisti specialiu plovikliu skirtu pūkiniams rūbams.
  4. Į skalbimo mašinos būgną galite įdėti 3-4 teniso kamuoliukus, kurie skalbimo metu suskaidys pūkų gumulus.
  5. „Papildomo skalavimo“ funkcija padės geriau išskalauti muilo likučius, o jei striukė plaunama pirmą kartą, geriau išsiplaus ir gamybinės dulkės.
  6. Gręžiant verta nustatyti minimalų apsukų greitį (600–800) ir neišimti kamuoliukų.
  7. Vasarą striukę patariama džiovinti lauke. Jokiu būdu neturėtumėte naudoti drabužių segtukų, nes jie gali palikti įspaudus striukėje, kuriuos bus sunku pašalinti.
  8. Rekomenduojama striukę padžiauti ant pakabos ir reguliariai ją papurtyti. Tai būtina, norint, kad pūkai tolygiai pasiskirstytų striukės viduje.

Nerekomenduojama plauti striukių dažniau nei 2 kartus per metus. Dažnas sąlytis su vandeniu ir plovikliais pakenks audinio struktūrai.

teniso kamuoliukai pukinei striukei skalbti

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button