Sportas / Sveikata

Kas atsitiks, jei vartosite vaistus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs

Daugelis žmonių vaistinėlėje vaistus laiko metų metus, netikrindami jų galiojimo laiko. Tačiau to daryti nereikėtų. Papasakojame, kodėl neturėtumėte naudoti pasibaigusio galiojimo vaistų.

Pasibaigusio galiojimo vaistai

Vaistai

Galiojimo terminas – tai laikotarpis, per kurį vaistą pagaminusi farmacijos bendrovė garantuoja jo saugumą ir veiksmingumą. Vaistas be galiojimo datos negali būti parduodamas. Tačiau paprastai jis nėra pakankamai ilgai tiriamas, kad būtų galima pasakyti, ar jį galima naudoti, pavyzdžiui, po 10, 20 ar 30 metų. Todėl gamintojai nurodo tiksliai patikrintą laikotarpį, po kurio vaisto vartoti negalima. Pasibaigus šiam laikotarpiui, vartotojas pats turi prisiimti atsakomybę už pasekmes.

Kas gali nutikti išgėrus vaisto, kurio galiojimo laikas pasibaigęs? Yra kelios galimybės. Geriausiu atveju vaistas tampa tuščiu apvalkalu ir nekenkia jūsų sveikatai. Tačiau tuo pat metu jis nebus veiksmingas ir liga, dėl kurios buvo vartojamas vaistas, progresuos.

Kai kuriuose vaistuose laikui bėgant bakterijos gali pradėti daugintis, o tai jau turi pasekmių. Pavyzdžiui, taip atsitinka su akių lašais ir nosies purškalais. Yra vaistų, kurių cheminė sudėtis laikui bėgant pasikeičia ir jie tampa  nuodais.

Yra daugybė mokslininkams nežinomų veiksnių, todėl geriausia niekada nevartoti vaistų pasibaigus jų galiojimo laikui, stebėti jų laikymo sąlygas ir reguliariai tikrinti savo vaistinėlę.

Pasibaigusio galiojimo vaistus reikia atiduoti utilizavimui į artimiausią vaistinę.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: