Atsakymai į klausimą „Kada…?“

Kovo 8-oji: Tarptautinė moters diena 2021

Tarptautinė moters diena 2021 m. Lietuvoje minima kovo 8 d. pirmadienis (darbo diena).

Tai tarptautinė šventė, kurios metu švenčiami moterų pasiekimai: nuo politinių iki socialinių, tačiau simboliškai ši diena paminima kiekvienuose namuose, kuriuose gyvena moteris.

Moters diena 2021
Moters diena 2021

Moters diena seniau

Jungtinės Tautos 1975 m. oficialiai patvirtino kovo 8-osios statusą kaip Tarptautinę moters dieną. Šventės idėja priklauso Clarai Zetkin, kuri 1910 m. pasiūlė šią dieną paskirti moterų kovos už savo teises ir laisves simbolį. Šią dieną skirtingų tautybių, kultūrų, politinių įsitikinimų ir socialinės padėties dailiosios lyties atstovės susivienija siekdamos prisiminti kovo 8-osios šventės foną, jos kūrėjus, simbolius ir tikslus. 

Šiuolaikinėje visuomenėje kovo 8-osios šventė įgavo kitokį pavidalą – visų pirma, tai moters grožio ir švelnumo, pavasario pabudimo ir žydėjimo, atsidavusios meilės ir jautraus dėmesio diena.

Ką vyrai dovanoja moterims kovo 8 dienos proga?

Tradiciškai populiariausios dovanos yra gėlės, papuošalai ir suvenyrai.

Vidutiniškai vyrai gėlėms išleidžia apie 10-15 eurų, 100 eurų papuošalams ir 30 eurų suvenyrams. Be to, kovo 8 dieną labai padidėja kosmetikos, knygų, žaislų, loterijos bilietų, sporto prekių, drabužių ir išmaniųjų telefonų paklausa.


Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: