Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Angliško stiliaus sodas

Angliško stiliaus sodas įkvėpė poetų, menininkų ir sodininkų kartas ir yra puikus kraštovaizdžio dizaino pavyzdys.

Kiekvienas, turėjęs galimybę pasigrožėti šiais nuostabiais meno kūriniais gyvai, tikrai bandys perkelti senosios Anglijos peizažo stilių į savo sodo atmosferą, tačiau tai, deja, nėra taip lengva.

Tokio kraštovaizdžio sukūrimas yra labai sunkus procesas dėl daugybės augalų sodinimo niuansų, kurie turi būti ne tik gerai apgalvoti, bet ir harmoningai papildyti vienas kitą.

Be abejo, angliško stiliaus sodas yra romantikos ir mielumo įsikūnijimas, puikiai derinantis floros natūralumą, paslaptingumą ir turtingumą. Pagrindinė šios kraštovaizdžio dizaino tendencijos kryptis yra natūralių kompozicijų, atspindinčių grožį ir gamtą, kūrimas.

Tokiu dizaino stiliumi sukurtas peizažas turėtų paliesti ir sujaudinti jusles: regėjimą (harmoningos kompozicijos), klausą (tekantis vanduo, čiulbantys paukščiai), uoslę (kvapnios žolelės ir gėlės).

Anglų stiliaus sodo dizainas atsirado XVIII amžiuje ir labai skyrėsi nuo ankstesnių parko kūrimo dizaino tendencijų, kurios pasižymėjo simetriškomis, lakoniškomis, aiškiomis formomis.

Kūrybos principas

Analizuodami garsiausius šio stilius pavyzdžius, galite pamatyti pagrindinius elementus, kurie vyrauja šios dizaino kategorijos soduose. Pagrindas, žinoma, yra išpuoselėta netaisyklingos formos veja, apsupta vaizdingų gėlių kompozicijų, medžių ir krūmų.

Be abejo, projektuojant didelį dėmesį reikėtų skirti atskirų erdvių deriniui. Ir jei įprastuose parkuose  vyrauja griežtumas, simetrija ir geometrinės formos, tai visi angliškojo stiliaus sodo elementai yra asimetriški ir sukuriantys natūralias linijas.

Senų pastatų ir sienų vaizdas tokiame sode neturėtų nieko stebinti. Sukurtas dizainas jį harmoningai papildo, sukuriant vieningą ansamblį, o natūralus kraštovaizdžio nelygumas daro jį dar natūralesnį ir meniškesnį.

angliskas sodas

Tradiciniai tokio kraštovaizdžio dalyviai – tai daugybė vynmedžių, supančių namą ir pavėsines, takeliai iš natūralaus akmens, vandens akcentai (nedideli dirbtinai sukurti arba natūralūs rezervuarai su vandens lelijomis, fontanai), skulptūros.

Senuosiuose angliškuose soduose neišvysite aukštų tvorų, jos keičiamos žemomis akmens, plytų tvoromis ar gyvatvorėmis.

angliskas sodas 2

Šiame sode dominuoja natūralistines gamtines linijas sukuriantys augalai, tokie kaip irisai, flioksai, levandos, aguonos, šalavijai, astilbės, įvairios dekoratyvinės žolės. Neretai angliško stiliaus sode išvysite jazminą, šeivamedį, rododendrą, dekoratyvinį gluosnį, hortenzijas. Itin mėgstamos tujos, buksmedžiai bei kadagiai. Žinoma, visą vaizdą vainikuoja išpuoselėta veja.

Šis sodas neįsivaizduojamas  be daugybės jaukių kampelių, apsodintų aukštais augalais, kurie sukuria itin romantišką atmosferą. Nepamirškite gėlių karalienės – rožės, ji užburia savo elegancija ir nuostabiu kvapu. Jomis nevengiama puošti angliško stiliaus soduose dažnai matomų arkų.

angliskas sodas 3

Mažų sklypų savininkai taip pat gali pamėginti susikurti tokio dizaino sodą. Žinoma, tada vejai skiriama daug mažiau vietos negu tradiciniame angliško stiliaus sode.

Sklypo pakraščiuose sodinami žemi dekoratyviniai medžiai, žemesni krūmai ir spygliuočiai. Centrinę sodo dalį gali papuošti ažūrinė pavėsinė, pintas suolelis ar kitas elementas, prie kurio veda siauras takelis, įrėmintas nedidelių spalvingų gėlių. Toks peizažas kvėpuoja ramybe ir komfortu.

Terasoje turėtų dominuoti dideli vazonai su begonijomis, petunijomis, lelijomis, pentiniais, viendienėmis.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *