Įvardytas idealus laikas augalams laistyti sode


Laistymas yra bene svarbiausia augalų priežiūros dalis, nesvarbu, ar tai daržovės, vaisiai, gėlės ar kambariniai vazonai. Net be trąšų galima užauginti gerą derlių, o be vandens apie tai galima tik pasvajoti. Todėl sodininkai nuolat skaičiuoja idealias vandens ir laistymo laiko proporcijas.

Surinkome visus pagrindinius patarimus šiuo klausimu. Tai padės sustiprinti augalus, suteiks jiems gerą sveikatą ir atsparumą kenkėjams bei ligoms.

Kada laistyti augalus sode?

Pagrindinės diskusijos kyla dėl to, kada geriausia laistyti – ryte ar vakare. Tiesa ta, kad tai priklauso nuo sezono. Karštuoju periodu rytinis laistymas lems tai, kad vanduo greitai išgaruos iš dirvožemio ir neduos naudos augalams, todėl geriau laistymą atidėti vakarui. Taip pat mulčiuokite žemę aplink augalus, kad išlaikytumėte papildomą drėgmę. Tai taip pat padės apriboti piktžolių augimą.

O kai orai atvės ir naktį galima tikėtis šalto oro ar net šalnų, vakarinis laistymas gali pakenkti augalams. Dėl šlapios ir šaltos žemės augalai gali sušalti. Tai ypač pavojinga šilumą mėgstantiems augalams. Tokiu atveju sodą ar daržą geriau laistyti ryte.

Kaip teisingai laistyti augalus sode

Kiti augalų laistymo ypatumai

Karštyje geriau laistyti gausiau, bet rečiau. Taigi vanduo prasiskverbs giliai į dirvožemio sluoksnį ir padės augalams sukurti stipresnę šaknų sistemą. Kasdienis, bet ribotas laistymas paskatins šaknis išaugti plačiai ir arti paviršiaus. Norint to išvengti, augalus patartina laistyti dviem būdais. Tai leis pirmiausia sudrėkinti dirvą, kad antrojo laistymo metu vanduo prasiskverbtų į dirvą.

Sodą geriau laistyti ne viena stipria vandens srove, o keliomis silpnesnėmis. Sunkus vandens srautas gali sutankinti dirvą ir padaryti ją mažiau kvėpuojančią.

Geriau augalus laistyti ne iš viršaus, o ties stiebais ar šaknimis. Taip ne tik sutaupysite vandens – jis nenusės ant lapų, bet ir apsaugos augalus nuo šliužų atsiradimo bei sumažins piktžolių vystymosi greitį.

Išeiti iš AMP versijos