Serbentai yra daugiamečiai krūmai, kurie vienoje vietoje gali augti ir džiuginti gardžiomis uogomis apie 12-15 metų, o raudonieji serbentai – net apie 25 metus ar dar ilgiau. Tačiau kartais, kad ir koks nereiklus šis augalas bebūtų, sodininkai pastebi, kad serbentai prastai auga, duoda menką derlių ir dažnai serga. Kodėl taip nutinka?
Serbentų sodinimo ypatumai
Pasirodo, atsakymas ganėtinai paprastas: taip dažnai nutinka todėl, nes raudonieji, juodieji ir baltieji serbentai yra pasodinti vienas šalia kito. Esmė ta, kad skirtingos serbentų rūšys blogai toleruoja viena kitą.
Jei raudonuosius, juoduosius ir baltuosius serbentus pasodinsite šalia vienus kito, jie neigiamai veiks vieni kitus, slopindami augimą, žydėjimą ir derėjimą.
Būtent todėl, patyrę sodininkai jų nesodina greta, o stengiasi laisvą vietą šalia jų užpildyti palankesniais kaimynais. Pavyzdžiui: sausmedžiu, vyšnia ar braškėmis.
Šis reiškinys turi mokslinį pagrindą: skirtingos serbentų rūšys turi savų specialių medžiagų, kurios neigiamai veikia giminingų augalų būklę, stabdo ir slopina jų vystymąsi.
Taigi, jei nuspręsite persodinti šalia susodintus skirtingų rūšių serbentus, netrukus galėsite džiaugtis daug geresne jų būkle bei suaktyvėjusiu augimu ir derėjimu.