Manoma, kad juodųjų serbentų priežiūra yra reiklesnė nei baltųjų, raudonųjų ar geltonųjų. Yra trys pagrindinės juodųjų serbentų priežiūros taisyklės, kurios leis sulaukti gausaus derliaus. Kokios jos?
3 juodųjų serbentų priežiūros taisyklės
- Krūmų genėjimas
Tai svarbus etapas, be kurio net neturėtumėte galvoti apie derliaus didinimą. Be to, krūmų genėjimas sumažina grybinių ligų tikimybę ir pagerina derliaus kokybę.
- Ligų prevencija
Siekiant išvengti grybinių ir kitų ligų, juodųjų serbentų krūmai apdorojami Bordo skysčiu arba vario sulfatu. Šio fungicido negalima naudoti kartu su organinėmis trąšomis (kompostu, mėšlu), nes žūsta naudingosios bakterijos. Ištirpinkite 1-ą valgomąjį šaukštą miltelių 1-ame litre karšto vandens. Turėtų susidaryti mėlynas tirpalas be kristalų ir nuosėdų. Mišinys skiedžiamas 10-ies litrų kibire. Krūmas laistomas arba purškiamas.
- Tręšimas
Žydėjimas yra vienas svarbiausių laikotarpių, todėl svarbu suteikti augalams jėgų tolesniam vystymuisi. Šiuo atveju geriausiomis trąšomis laikomas boro rūgšties tirpalas. Vaisių vedimo laikotarpiu augalas tręšiamas fosforu ir kaliu, kad uogos būtų saldesnės, tankesnės ir didesnės.
Beje, net jei visas jūsų sklypas apsodintas serbentų krūmais, nėra garantijos, kad iš jų gausite gausų derlių. Norėdami būti tikri, kad uogų bus pakankamai, turėtumėte pasirūpinti serbentų tręšimu.
Šiuo atveju patyrę sodininkai naudoja paprasčiausias trąšas, kurias lengva paruošti. Kaip žinote, serbentai labai „mėgsta“ krakmolą. Šia savybe sodininkai pasinaudoja, kai bulvių lupenas naudoja kaip viršutinį trąšų sluoksnį. Galite išdžiovinti bulvių lupimo atliekas ir užkasti jas šalia krūmų arba galite nusipirktą krakmolą atskiesti vandeniu ir šiuo tirpalu laistyti sodinukus.
Tačiau yra dar paprastesnis būdas suteikti serbentams reikalingų elementų – laistykite augalus vandeniu, kuriame virė bulvės. Užuot išpylę nuovirą į kriauklę, pripildykite juo indą ir palaukite, kol jis atvės, tada supilkite jį į 10-ies litrų kibirą, pripildytą vandens, ir laistykite krūmus. Suaugusiam augalui reikia viso kibiro; jauniems krūmams – vieno kibiro tūrį galima drąsiai padalyti trims krūmams.