Kaimiško stiliaus sodas: tarp praeities ir dabarties


kaimisko stiliaus sodas

kaimisko stiliaus sodas

Anksčiau kaimo sodai buvo naudojami tik daržovėms ir vaistažolėms auginti. Gėlės ir kiti augalai nebuvo sodinami specialiai, bet augo savaime atsitiktinėse vietose.

Ir šiandien, svarbiausias kaimiško stiliaus bruožas sodo dizaine yra glaudus ryšys su supančia gamta, paprastumas ir natūralumas. Augalų kompozicijos pasižymi tariamu gėlių, krūmų ir medžių sodinimo atsitiktinumu, laisve, faktūrų ir spalvų gausumu bei suteikia nedidelio sutrikimo įspūdį.

Architektūriniai elementai

Mažosios architektūros elementai taip pat išsiskiria pabrėžtinu paprastumu ir pasižymi kaimišku pobūdžiu. Kuo mažiau pastebimas jų apdorojimas, tuo organiškiau jie įsilies į kaimiško stiliaus dizainą. Mediniai baldai, nelygūs takeliai iš akmens ar medžio atrodys itin harmoningai.

Nemažai žavesio suteiktų medinės pavėsinės, dekoratyviniai malūnai ar keistai išlenktas medžio kamienas, kuris tarnauja kaip sodo skulptūra.

Tokio stiliaus sode itin tinka tokie dekoratyviniai elementai kaip: mediniai kubilai ir statinės, moliniai puodai ar pinti krepšiai, kurie gali būti naudojami kaip vazonai gėlėms ir vaistažolėms auginti.

Be abejo, įvairios medinės skulptūrėlės ypač harmoningai atrodo kaimiško stiliaus sode. Tačiau svarbu, kad visi šie elementai nedominuotų bendroje dizaino kompozicijoje.

Tvora

Kaimiškas stilius diktuoja tam tikrus reikalavimus tvorai. Ji turėtų būti lengva ir ne aukšta. Tai gali būti tradicinė medinė tvora, arba gyvatvorė, sukurta iš neaukštų lapuočių krūmų.

Augalų parinkimas

Renkantis augalus reikėtų prisiminti svarbų principą – kaimiško stiliaus sodui labiausiai tinka paprasti ir nepretenzingi, tačiau plačia spalvine gama pasižymintys augalai.

Augalus sodiname palei takus ir tvorą, šalia pavėsinės ar namo, tačiau tuo pačiu sukuriame atsitiktinumo, nedidelio aplaidumo efektą, kuris tik pabrėš kaimiško dizaino pobūdį. Nepamainomas kaimo stiliaus atributas yra šviesus priekinis sodas tarp vešlių želdinių, kurio nereikia daug prižiūrėti.

Yra keletas rūšių gėlių, kurios yra glaudžiai susijusios su tradiciniu kaimišku stiliumi. Tai, visų pirma, vietinės augalų rūšys arba tos, kurios mūsų šalyje įsitvirtino jau prieš daugelį metų. Jų pranašumas – tai paprastas auginimas ir atsparumas klimato sąlygoms.

Galima išskirti šias gėlių rūšis: viendienės, flioksai, astilbės, medetkos, jurginai, saulėgrąžos, aguonos, ramunės, rugiagėlės, kosmėjos, saulainės. Svarbu, kad jų būtų daug ir susidarytų įspūdis, kad jos čia auga atsitiktinai, natūraliai.

Nepamirškite ir krūmų. Itin tinka jazminas, rožės, alyvos, putinas.

Tikrame kaimiško stiliaus sode, kuriame dekoratyvumas derinamas su racionalumu, visada išvysite šermukšnių, obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų, serbentų ir aviečių.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos