Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl reikia balinti medžius: patyrusių sodininkų nuomonė

Daugelis žmonių medžius balina kartą per metus, dažniausiai ankstyvą pavasarį arba rudenį. Tačiau patyrę sodininkai teigia, kad ši duoklė tradicijai neturi nieko bendra su pirminiu kamieno apdorojimo tikslu. Koks gi jis?

Kodėl reikia balinti medžius?

Pasirodo, iš tikrųjų medžius reikia balinti tam, kad dezinfekuotume jų žievės paviršių nuo įvairių kenkėjų. Esmė tame, kad balinimas padeda kontroliuoti vabzdžių populiaciją, gyvenančią medžio žievėje arba po ja.

Būtent todėl medžius reikėtų balinti du kartus per metus (rudenį ir pavasarį). Be matomų kenkėjų, į medžio žievės įtrūkimus gali patekti grybų sporų ir įvairių ligų sukėlėjų.

Jei medžių neapdorosite anksti pavasarį, visi organizmai pradės aktyviai vystytis, kai tik įšils saulė.

Jei medžius planuojate balinti kalkėmis, o ne specialiu tirpalu, atkreipkite dėmesį, kad jos neturėtų būti per daug koncentruotos. Priešingu atveju rizikuojate nudeginti žievę.

Patyrę sodininkai pataria kiekvienam 2,5 m² paviršiaus ploto imti 0,5 kg kalkių ir 0,75 l vandens. Norėdami suteikti kalkėms papildomo patvarumo, į sudėtį galite įpilti trečdalį valgomojo šaukšto džiūstančio aliejaus ir apie 5 g valgomosios druskos.

Medžių balinimas pavasarį

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai