Modernus/šiuolaikinis kraštovaizdžio dizainas


Modernus siuolaikiskas sodas

Modernus siuolaikiskas sodas

Paprastumas, elegancija, formų lakoniškumas yra pagrindinės savybės, apibūdinančios šiuolaikinį kraštovaizdžio dizaino stilių.

Modernaus stiliaus kraštovaizdį galima sukuti tiek dideliuose, tiek mažuose plotuose. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad jame turėtų viešpatauti tvarka, estetika ir harmonija.

Dominuoja paprastos, išraiškingos geometrinės formos (stačiakampiai, trikampiai, apskritimai, kvadratai) ir modernūs dekoro sprendimai.

Medžiagų pasirinkimas

Moderniam kraštovaizdžio dizainui yra būdingiausi šie sodo elementai: gyvatvorės, tiesūs takai, terasos poilsiui, pakartotiniai dekoratyviniai akcentai paprastų gėlių vazonų, šiuolaikinių skulptūrų pavidalu.

Pagal šio stiliaus sampratą, labai svarbu teisingos proporcijos tarp visų elementų, kurie naudojami projektuojant tokį kraštovaizdžio dizainą. Medžiagos, iš kurių gaminami elementai, turi atitikti augmeniją ir dizainą. Jie turi būti originalūs, meniški, išraiškingi.

Dažniausiai naudojamos medžiagos – metalas, medis, plienas, aliuminis ir stiklas, taip pat neapdorotas betonas ir bespalvis arba spalvotas organinis stiklas. Čia nėra vietos romantiškiems papuošimams ar ažūriniams dekoraciniams sprendimams. Naudojamų elementų pasirinkimo kriterijai turėtų būti ne jų sudėtingumas, o paprastumas ir funkcionalumas.

Lauko baldai parenkami ne tik pagal jų patogumą, bet ir atitinkantys pastato architektūrinį stilių, žavintys įdomiomis, lakoniškomis formomis.

Nevengiama naudoti akmenukų mulčio aplink pasodintus augalus. Labiausiai tam tinka – balti, pilkšvų atspalvių akmenukai.

Augalai šiuolaikiniam sodui

Šiuolaikinio stiliaus kraštovaizdis pasižymi lakoniškomis formomis, todėl čia nerasite jokio romantiško chaoso. Tai galioja ir kalbant apie pasirenkamus augalus.

Visi augalai turi būti kruopščiai parinkti ir turėti iš anksto nustatytą auginimo vietą. Griežto augalų ir architektūrinių elementų išdėstymo fone galite įvesti mažos netvarkos akcentus, pavyzdžiui, gėlyno formavime.

Augalų kompozicijos atspindi šviesos ir šešėlio žaismą tarp pasirinktų augalų ir fasado ar tvoros paviršiaus.

Architektūrinius elementus galima pabrėžti ritmu, kuris išgaunamas naudojant pasikartojančius elementus. Augalų pagalba galite ne tik paryškinti, bet ir sušvelninti griežtas dizaino formas.

Šiuolaikinio stiliaus sodas yra skirtas poilsiui, todėl jis neturėtų kelti rūpesčių. Dėl šios priežasties renkantis augalus pirmenybė teikiama nepretenzingoms rūšims, kurioms nereikia nuolatinės ir kompleksinės priežiūros.

Modernaus kraštovaizdžio dizaine vyrauja visžaliai augalai, tokie kaip buksmedis, tuja, pušis, kiparisas, kukmedis. Krūmai, paprastai, formuojami kūgio, apskritimo, stačiakampio pavidalu.

Kraštovaizdžio dizaineriai noriai naudoja dekoratyvinius javus, rododendrus, raugerškius, ilgai žydinčius ir nepretenzingus levandų krūmus, hortenzijas. Šio stiliaus sampratą pabrėžia tokie sezoniniai daugiamečiai augalai kaip melsvė, lelija, dekoratyvinis česnakas. Beržas, magnolija, klevas – tai puikus lapuočių medžių pasirinkimas kuriant modernaus stiliaus dizaino stilistikos kraštovaizdį.

Juka, imperata, ryškios raugerškio ir kitų dekoratyvinių medžių bei krūmų koloninės formos puikiai tinka kaip kontrastingas neįprastos formos ir spalvos augalinis elementas, tačiau svarbu, kad jis nedominuotų visoje sodo kompozicijoje, bet išliktų originaliu akcentu. Svarbiausia – lakoniškumas, minimalizmas, spalvų bei formų dermė.

Vanduo ir šviesa

Vanduo, kaip vienas iš elementų, yra dažnai naudojamas šiuolaikiniame kraštovaizdžio kūrime. Dažniausiai jį galime išvysti aiškių geometrinių formų baseinuose. Jame atsispindintys augalai bei architektūriniai elementai kuria elegancijos bei prabangos įspūdį.

Modernaus stiliau dizaine nevengiama įkomponuoti nedidelių krioklių, kurie sukuria įspūdingas vandens pavidalo sieneles bei įneša tam tikro skulptūriškumo, netikėtumo bei originalumo komponentą.

Apšvietimas turėtų būti išmaniai integruotas į dizainą. Jo paskirtis – augalų formų, architektūrinių detalių, sodo konstrukcijų pabrėžimas.

Šviesos šaltinis turėtų būti nematomas ir paslėptas pastato kampuose, tarp želdinių ar tarpuose tarp sienų. Romantiškų žibintų ir įmantrių žvakidžių forma neatitinka šio stiliaus koncepcijos.

Čia paklausūs šviečiantys rutuliai ar gėlių vazonai su apšvietimu iš estetiško plastiko (juose gerai atrodo buksmedis ar kiti įdomūs augalai).

Dizaineriai, kurdami modernaus stiliaus kraštovaizdį, nevengia naudoti  kontrastingų, ryškios šviesos diapazono akcentų.


Taip pat skaitykite:


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos