Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuostabūs „Mirabell“ sodai Zalcburge

Zalcburgas yra Austrijos šiaurės vakaruose, Alpių kalnų papėdėje. Šis miestas – tai Mocarto gimtinė. Jis visame pasaulyje žinomas dėl savo lankytinų vietų, ypač – nuostabių Mirabell sodų.

Mirabell sodai

Parkas buvo įkurtas 1689 metais šiaurinėje Zalcacho upės pusėje ir yra orientuotas į pilį – Hohensalzburgo tvirtovę ir Zalcburgo katedros bokštus, esančius ant aukšto skardžio.

1730 m. Sodai buvo pertvarkyti, sudarant rūmų ir parko ansamblį, kuris, nepaisant mažo dydžio, yra pripažintas tikru sodo meno kūriniu ir vienu gražiausių baroko stiliau sodų Europoje.

Mirabell sodai 1

Mirabell sodus lankytojams atidarė imperatorius Franzas Josephas 1854 m.
XIX amžiaus pradžioje buvo pakeistas sodų dizainas, kai kurios arkados nukreiptos į sodo aikštę.

Miesto valdžios pastangų dėka, parkas pradėtas restauruoti 1980 m.
Kadangi „Mirabell“ sodai yra tipiškas baroko meno pavyzdys, jiems būdingas įspūdingas dydis, apimtis ir stiliaus kontrastas. Klasikinis baroko stiliaus sodas turi būti suprojektuotas pagal griežtas taisykles. Mirabell soduose visi jo elementai yra gyvi ir apčiuopiami.

Mirabell sodai 2

Parkas yra atviras tiek turistams, tiek vietiniams gyventojams – čia nėra įėjimo bilietų. Pinigai išlaikymui skiriami iš miesto biudžeto. Per metus šį nuostabų parko ansamblį aplanko nuo 3 iki 5 milijonų žmonių.
Soduose galite atsipalaiduoti ir keletą valandų praleisti tarp žydinčių augalų, baroko stiliaus fontanų ir gražių skulptūrų. Parkas, kaip puikus iškilių sodininkų darbas, pirmiausia žinomas dėl gražių gėlių kompozicijų. Kasmet čia pasodinama daugiau nei 80 tūkstančių gėlių, formuojančių sudėtingų ornamentų gėlynus, kurių dizainas kasmet keičiasi.

Mirabell sodai 3

Čia pasodinta daugybė medžių, kurie genimi ankstyvą pavasarį ar žiemą, priklausomai nuo oro sąlygų. Tai didelis iššūkis darbuotojams, nes procedūra trunka iki 4 savaičių!

Mirabell sodai 4

Mirabell sodai 5

Pačiame parko centre galima grožėtis didžiuliu fontanu, kurį supa romėnų dievų statulos, simbolizuojančių keturis elementus – žemę, ugnį, vandenį ir orą.

Mirabell sodai 6

Kompoziciją 1690 m. Sukūrė Ottavio Mosto ir tai yra ne tik tikras meno kūrinys, bet ir labiausiai atpažįstamas parko simbolis.
Parko dešinėje yra uždaras rožių sodas.

Mirabell sodai 7

Pasivaikščiojimų metu lankytojai gali patekti į žiemos paviljoną – didžiulį šiltnamį, kuriame galite grožėtis graikų mitologijos motyvais.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 1 / 5. Balsų skaičius: 1

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai