Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Rožės: ką daryti, jei po žiemos krūmus pažeidė ligos?

Atėjo pavasaris, ore jau galima pajusti prasidedančio tikrojo šiltojo sezono sugrįžimo virpesius – saulė šviečia ryškiau, paukščiai gieda gausiau. Pakylėti šios nuotaikos skubame džiaugtis savo rožynais ir leisti jiems įkvėpti pavasarinio oro… Deja, žieminės pastogės nuėmimas ne visada būna lydimas džiaugsmingos nuotaikos.

Kas gali nutikti rožėms žiemos metu?

Jei rožių žieminė pastogė buvo pagaminta netinkamai arba iš plėvelinės medžiagos, tuomet gali nutikti visko – nuo augalą apnikusios ligos, iki neišvengiamos jo žūties.

Pavojingos ligos, kurios gali paveikti rožes:

  • Miltligė

Jei jūsų rožė auga gerai drenuojamoje ir saulėtoje vietoje, ši liga jai negresia. Jei visgi pasireiškė miltligė, nukirpkite visus pažeistus ūglius ir juos sudeginkite.

  • Rūdys

Ši liga nėra tokia dažna, tačiau jos atsiradimo priežastys, prevencinės priemonės, taip pat kova su šia liga yra tokios pačios kaip ir miltligės atveju.

  • Juodoji dėmėtligė

Ji mažina augalo imunitetą, o užsikrėtimo priežastimi gali būti praėjusių metų lapai. Su grybu kovojama augalą apdorojant fungicidais.

  • Bakterinis vėžys

Tai pavojingiausia liga, nuo kurios nėra jokio gydymo. Ant ūglių susidaro opos, pro kurias prasiskverbia bakterijos. Šiai ligai atsparių veislių nėra. Belieka tik išrauti krūmą ir sudeginti.

Ligų išsivystymo galima išvengti tik tinkamai prižiūrint rožių krūmus. Statydami pastogę žiemai, turėtumėte atsisakyti plėvelinių medžiagų ir naudoti agroplėvelę. Pavasarį svarbu nuolatos vėdinti rožyną, kol orai leis visiškai pašalinti izoliaciją.

Kas gali nutikti rožėms žiemos metu

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai