Turbūt ne daug kas žino, bet garstyčios yra tikros pagalbininkės visiems, kurie augina kultūrinius augalus. Kodėl? Atsakymas šiame straipsnyje.
Kodėl garstyčios tokios naudingos?
Auginti garstyčias – visada puiki idėja. Šis augalas yra pripažintas ir patikrintas sodininkų pagalbininkas. Dėl jo dirva tampa derlingesnė ir minkštesnė. Jei dirvožemis nuskurdęs, patyrę sodininkai pataria jį apsėti garstyčiomis. Šis paprastas žingsnis gerokai pagerins dirvos derlingumą ir derlių.
Be šių privalumų, garstyčios atbaido sodo kenkėjus. Jos gali „išvyti“ įvairius šliužus bei kirminus.
Garstyčios paprastai sėjamos rudenį. Tai daroma po to, kai dirva jau suarta. Šis augalas nebijo šalnų, todėl jau ateinantį pavasarį sklypą padengs žalias garstyčių kilimas.
Patyrę daržininkai pataria tuo metu garstyčias nupjauti, o paskui šį plotą perkasti. Taip „pamaitinsite“ dirvą puikia žaliąja trąša. Žemė jums už tai atsidėkos geru būsimu derliumi.
Jau nušienautos garstyčios taip pat padės kovoti su kenkėjais. Norėdami paruošti tokią priemonę, susmulkintus garstyčių lapus užpilkite vandeniu ir palikite 3 dienas. Tada į užpilą įpilkite muilo – ir augalų apsaugos priemonė nuo vabzdžių kenkėjų paruošta.
Taigi, pagalvokite apie garstyčių sėją jau dabar.