LGBT Pride eitynės (Kaunas 2021) – Tiesiogiai

Kaunas Pride 2021 tiesiogiai

Kaunas Pride 2021 tiesiogiai

Šį šeštadienį (2021 m. rugsėjo 4 d.) nuo 12 val. vyks LGBT „Kaunas Pride“ eitynės, kuriomis siekiama atkreipti dėmesį į šios bendruomenės žmonių problemas.

LGBT reikalavimai “Kaunas Pride” eitynėse

KAUNAS PRIDE MANIFESTAS
PAGARBA ASMENINIAM GYVENIMUI
MES ESAME VISUR, TODĖL REIKALAUJAME PAGARBOS ASMENINIAM GYVENIMUI. Kas dieną skaitome, kad nesvarbu, ką veikiame savo miegamuosiuose ar kaip reiškiame savo lytiškumą. Tačiau, vos apie tai užsiminus, tai tampa svarbiausiu klausimu. Mus verčia slėpti savo jausmus ir reikalauja gerbti visų kitų, ypač tų, kurie niekad nepatyrė baimės ir gėdos mylėti.
MES ESAME VISUR, todėl norim laisvai gyventi savo gyvenimus, nenorim nuolatinių patyčių parduotuvėje, darbe, šeimos šventėse, nenorim smurto gatvėje ir mokykloje. Tokie norai yra elementarūs KIEKVIENO žmogaus norai. Pagarba asmeniniam gyvenimui yra PRIPAŽINIMAS, kad kiekvienas ir kiekviena turi teisę į meilę, rūpestį ir atsakomybę be primestų lūkesčių, kas yra normalu ar tradiciška.
MES ESAME VISUR, todėl laužėm ir laužysim taisykles, nes tikim, kad visi žmonės nusipelnė gyventi be kančios ir skausmo. „BŪK SAVIMI“, mums visi kartoja nuo mažens, o kai išdrįstam, būnam baudžiami. UŽ KIEKVIENOS IR KIEKVIENO TEISĘ Į MEILĘ, PAGARBĄ IR ASMENINĮ GYVENIMĄ NEPAISANT IŠGALVOTŲ IR DAŽNAI NEPASIEKIAMŲ LŪKESČIŲ!
LYTINIS ŠVIETIMAS
MES ESAME VISUR. Mes – ne ideologija ir ne patologija, todėl reikalaujame švietimo, paremto mokslu, o ne dogmomis.
MES ESAME VISUR, todėl norime mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokytis apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas. Norime mokytis apie LGBTQ+ bendruomenės istoriją, kultūrą ir kovą už lygias teises.
MES ESAME VISUR, todėl norime mokytis, suprasti bei spręsti mums aktualias problemas. Norime, kad visuomenė būtų šviečiama apie skirtingus jos narius ir nustotų kvestionuoti mūsų teisę egzistuoti. Norime daugiau informacijos apie visuomenės įvairovę, užkertančios kelią neišmanymui ir neapykantai.
SOCIALINĖ APSAUGA
MES ESAME VISUR ir nenorime slėptis tam, kad įsidarbintume ir darbo neprarastume. Reikalaujame užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei įtraukti lytinę tapatybę ir lyties raišką į teisės aktus kaip nediskriminavimo pagrindus.
MES ESAME VISUR ir reikalaujame socialinių garantijų visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą. Reikalaujame, kad teisė į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą būtų užtikrinta nepaisant partnerio lyties.
MES ESAME VISUR, ir mūsų santykiai bei šeimos nusipelno lygiavertės teisinės apsaugos.
SVEIKATOS APSAUGA
MES ESAME VISUR, bet sveikatos priežiūros srityje nuolatos susiduriame su diskriminacija dėl savo lytinės tapatybės ar seksualinės orientacijos. Žmogaus orumą užtikrinanti sveikatos apsauga turi būti prieinamos visiems.
MES ESAME VISUR ir norime kompetentingos psichologinės pagalbos iš visų psichikos sveikatos specialistų, o ne tik palankių LGBTQ+ bendruomenei. Mums nusibodo girdėti iš žmonių, kurie mūsų nepažįsta, kad esame ligoniai. Mums nusibodo, kad tokį patį šlamštą turime girdėti iš žmonių, kurie turi suteikti mums psichologinę pagalbą. Mums atsibodo kas kartą apsilankant pas naują specialistą jaudintis, jog vietoj vidinio augimo tai pavirs į konversijos terapiją. Kodėl MES turime mokėti už psichologo konsultacijas, nors mūsų emocinę sveikatą žaloja kiti? Mes norime, kad priklausymas LGBTQ+ bendruomenei nebūtų psichologinių traumų priežastis.
TRANS TEISĖS
MES ESAME VISUR, bet įstatymas apsimeta, kad mūsų nėra. Reikalaujame reglamentuoti orų lyties keitimą teisės aktais ir priimti sveikatos paslaugų teikimo translyčiams asmenims aprašą.
MES ESAME VISUR ir norime turėti teisę į privatumą. Nenorime pasakoti savo gyvenimo istorijos kaskart pateikdami asmens dokumentą. Reikalaujame, kad nereikėtų kreiptis į teismą, kad gautume asmens dokumentus, atitinkančius mūsų lytinę tapatybę.
MES ESAME VISUR, bet ne visų mūsų vardai „legalūs“ – reikalaujame teisės pasirinkti norimą vardą, neskirstant jo pagal lytį ir “geros moralės normas”. Norime lygiavertiškai dalyvauti viešajame gyvenime ir būti vadinami savo, o ne kažkieno kito mums primestu vardu.
MES ESAME VISUR ir mūsų egzistavimas nėra patologija – mūsų trans tapatybės nėra „psichikos ir elgsenos sutrikimas“. Psichiatro diagnozė neturėtų būti privaloma mūsų orumui ir teisėms užtikrinti.
NEAPYKANTOS KALBA NĖRA NUOMONĖ
MES ESAME VISUR, bet ne visur esame saugūs. Reikalaujame saugios mokymosi, darbo, viešos ir privačios aplinkos be patyčių ir persekiojimo visiems.
MES ESAME VISUR ir mūsų gyvenimai negali būti „nuomonės klausimas“. Absurdiški kaltinimai cenzūra trina mūsų patirtis ir kasdienius išgyvenimus, todėl nebepakęsime neapykantos dangstymo „žodžio laisve“. Laisvai žodžiais keistis gali lygiavertėse pozicijose esantys žmonės. Kol nebus apsaugoti visi LGBTQ+ asmenys, tol daugumos nuomonės apie mūsų egzistavimą bus galios demonstravimas. Noras tildyti žmones, kurie patiria smurtą ir patyčias, noras mus paversti priešais, kai reikalaujame elementarios pagarbos, yra dar viena smurto išraiška, neleidžianti mums gyventi oriai.

“Kaunas Pride 2021” eisena

“Kaunas Pride 2021” eitynės tiesiogiai internetu

 

Exit mobile version