NaujienosSaugumas

Lukašenka: Lenkija pradėjo pasienio konfliktą

Nepripažintas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka apkaltino Lenkijos valdžios institucijas pažeidus Baltarusijos valstybinę sieną.

Lukašenka: Lenkija pradėjo pasienio konfliktą

Dėl incidento su migrantais iš Afganistano Lenkija pradėjo pasienio konfliktą su Baltarusija. Europos šalių nepripažįstamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka tai pareiškė rugpjūčio 23 d.

Pasak jo, prieš kelias dienas Lenkijos pasieniečiai sulaikė didelę migrantų grupę ir, grasindami jėga, privertė juos grįžti į Baltarusijos teritoriją.

„Natūralu, kad jie važiavo į Vokietiją, jie nenori važiuoti į Baltarusiją. Taigi Lenkija surengė pasienio konfliktą pasienyje, pažeisdama Baltarusijos valstybinę sieną“, – aiškino A. Lukašenka.

Jis pažymėjo, kad migrantai neutralioje zonoje yra „dvi ar tris dienas“, todėl Minskas turės kaip nors išspręsti šią problemą. „Nepalankioje padėtyje esantys žmonės. Šiandien turiu galvoti, ką su jais daryti“, – sakė jis.

Anksčiau Lenkijos valdžios institucijos nusprendė išplėsti tvorą pasienyje su Baltarusija ir pakeisti migracijos įstatymą. ES taip pat nori skubiai pakeisti pabėgėliams taikomas taisykles.

Taip pat buvo pranešta, kad Lenkija prie sienos su Baltarusija kuria stovyklas pabėgėliams. Dvi tokios stovyklos jau atidarytos Bialos Podlaskoje ir Czerwony Bór.

Reikėtų priminti, kad Aleksandro Lukašenkos režimo dirbtinai sukelta migrantų krizė pasienyje Europos Sąjungoje vadinama hibridinio karo ginklu.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: