Naujienos

Mokslininkai bando naują veiksmingą vaistą nuo COVID

Gripui gydyti sukurtas eksperimentinis vaistas padeda sergantiems COVID ir apsaugo nuo plaučių pažeidimo. Šį atradimą atrado JAV nacionalinių sveikatos institutų ir Plimuto universiteto mokslininkai, rašoma žurnale „Nature Communications“.

nauji vaistai nuo covid

Mokslininkai bando naują vaistą nuo COVID

Pažymima, kad iki klinikinių tyrimų metu mokslininkai išbandė molnupiraviro (MK-4482) poveikį naudodami tris Sirijos žiurkėnų grupes. Viena grupė buvo kontrolinė ir nebuvo gydoma šiais vaistais, o kitose dvejose grupėse eksperimentiniams gyvūnams buvo duodamas šis vaistas. Skirtumas tarp šių grupių buvo tas, kad vienoje iš jų žiurkėnai vaistą pradėjo vartoti likus 12 valandoms iki užkrėtimo koronavirusu, kitoje – praėjus 12 valandų po užkrėtimo koronavirusu.

Paaiškėjo, kad MK-4482 vaistas buvo veiksmingas, kai jis buvo naudojamas ir likus 12 valandų iki užkrėtimo koronavirusu, ir praėjus 12 valandų po užkrėtimo. Kiekvienoje iš dviejų eksperimentinių grupių viruso lygis plaučiuose buvo šimtą kartų mažesnis nei kontrolinių gyvūnų, be to, jie mažiau sirgo kvėpavimo organų pažeidimais.

Vaisto veikimo mechanizmas pagrįstas tuo, kad molekulė sutrikdo viruso RNR eigą, sukeldama kopijavimo klaidas. Šiuo metu atliekami klinikiniai tyrimai su žmonėmis, o preliminarūs rezultatai rodo, kad šie vaistai gali būti stipresni vartojant per burną.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: