Apžvalgos ir naujienos

Mokslininkai prognozuoja, kad dėl Saulės žybsnių visame pasaulyje nutrūks interneto ryšys

Amerikiečių mokslininkė Sangita Abdu Jyoti prognozavo interneto problemas dėl Saulės žybsnių. Pavyzdžiui, pasak jos, dėl šio reiškinio žmonija liktų be palydovinio interneto ir pasaulinės padėties nustatymo sistemos.

Dėl Saulės žybsnių visame pasaulyje nutrūks interneto ryšys?

Pažymima, kad Saulės žybsniai, kuriems būdingi vainiko išsiveržimai, yra vieni galingiausių Saulės sistemos pereinamųjų reiškinių. Mokslininkai pripažįsta, kad šis reiškinys yra labai retas – mokslui žinomi trys atvejai, ir visi jie įvyko iki interneto eros. Tuo pat metu, praėjus trims dešimtmečiams po mažo Saulės aktyvumo, vis dar išlieka rizika, kad tai gali įvykti.

Kalifornijos universiteto Irvine docentė Sangita Abdu Jyoti nusprendė ištirti, kaip šie Saulės žybsniai paveiks žmoniją. Paaiškėjo, kad nerimauti yra dėl ko – labiausiai jie kelia grėsmę povandeniniams interneto greitkeliams, jungiantiems ištisas šalis. Jos išvadose teigiama, kad šis reiškinys gali išjungti visą Žemės orbitoje esančią įrangą, o tai savo ruožtu lemtų pasaulinį palydovinio interneto ir pasaulinių padėties nustatymo sistemų išjungimą.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: