Sportas / Sveikata

Mokslininkai: Skiepai nuo gripo padeda apsisaugoti nuo COVID-19

Radbaudo universiteto Medicinos centro mokslininkai kartu su kolegomis iš Nyderlandų ir Vokietijos universitetų bei mokslinių tyrimų centrų nustatė, kad skiepyti nuo gripo asmenys pirmosios COVID-19 bangos metu rizika užsikrėsti koronavirusu buvo 47 proc. mažesnė, o antrosios bangos metu – 50 proc. mažesnė.

Pažymima, kad vakcinos gali sustiprinti įgimtą imuninį atsaką ne tik prieš gripo sukeliamas infekcijas, bet ir prieš kitas infekcijas.

Vienoje iš didžiausių Nyderlandų ligoninių atlikto tyrimo metu nustatyta, kad tarp paskiepytų nuo gripo asmenų sergamumas COVID-19 buvo mažesnis. Būtent 2,1 %, palyginti su 3,3 %.

Antrosios pandemijos bangos metu šie rodikliai buvo atitinkamai 2,0 %, 3,9 % ir 50 %.

Mokslininkai sako, kad taip yra dėl organizme susiformavusio imuniteto poveikio.

„Genetinės analizės rezultatai parodė, kad po skiepijimo nuo gripo žmogaus monocituose išsiskiria genai, būtini imuninei apsaugai nuo COVID-19. Nustatyta, kad iš viso pakito 136 genų reguliacija. Didesnė raiška nustatyta tiek antigeno susidarymo, tiek pateikimo keliuose, kurie sukelia adaptyvųjį imuninį atsaką. Didžiausią sustiprėjusio įgimto imuniteto poveikį mokslininkai pastebėjo praėjus šešioms savaitėms po vakcinacijos“, – teigiama pranešime spaudai.

Jie taip pat nustatė, kad beveik 370 uždegiminių baltymų aktyvumas po gripo skiepo labai sumažėjo.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button