Straipsniai

2022 m. Ramadanas: kada prasideda, ir kodėl musulmonai švenčia šią islamo šventę

Šventasis Ramadano mėnuo yra pirmoji islamo kalendoriaus šventė. Per šią šventę musulmonai visame pasaulyje keturias savaites pasninkauja. Kasmet Ramadanas vyksta ne tomis pačiomis dienomis.

Kaip apskaičiuojamos Ramadano datos ir kokia šios šventės kilmė?

Korano skaitymas Ramadanas 2022

Musulmonai, norėdami švęsti ir apmąstyti savo tikėjimą, privalo 30 dienų dienos metu susilaikyti nuo maisto ir gėrimų, įskaitant vandenį.

Tai vienas iš penkių islamo ramsčių – pagrindinių taisyklių, kurių laikosi visi musulmonai, – kartu su šahada (tikėjimo išpažinimu), salatu (malda), zakatu (labdara) ir hadžo piligrimyste.

Per Ramadaną musulmonai dažniau aukoja Salatą, dėkoja Dievui, o pasninko ritualas leidžia jiems suprasti kitų kančias.

Pasninko besilaikantieji skatinami skaityti Koraną, o šventasis tekstas skaitomas per Tarawih, specialias naktines maldas, kurios vyksta visą mėnesį.

Tikimasi, kad visi musulmonai, sulaukę lytinės brandos, per Ramadaną pasninkaus, nors yra tam tikrų išimčių, įskaitant menstruacijas turinčias ar nėščias moteris ir sergančius.

Griežtos taisyklės reiškia, kad visą mėnesį dienos metu negalima valgyti ir gerti, įskaitant vandenį, taip pat draudžiama rūkyti, užsiimti seksu.

Pasninkas prasideda prieš pat aušrą, kai leidžiama valgyti lengvą maistą, vadinamą „suhoor“. Saulėlydžio maldoje, vadinamoje „Adhan“, paskelbiama pasninko pabaiga, kai maldininkai tradiciškai valgo datules su sultimis, pienu arba vandeniu.

Kada 2022 m. Ramadanas?

2022 m. Ramadanas prasidės šeštadienį, balandžio 2 d., o baigsis sekmadienį, gegužės 1 d.

Datules

Kaip apskaičiuojama Ramadano data?

Ramadanas yra devintasis islamo kalendoriaus mėnuo, trunkantis 29-30 dienų pagal Mėnulio kalendorių.

Musulmonų šventės kasmet šiek tiek keičiasi dėl to, kad jie laikosi Mėnulio kalendoriaus, o ne įprasto Grigaliaus kalendoriaus.

Šios šventės laikas priklauso nuo to, kada po jaunaties pastebimas mėnulio pusmėnulis.

Kadangi mėnulio matomumas priklauso nuo daugelio veiksnių (įskaitant giedrą dangų), tikslią švenčių datą pagal musulmonų kalendorių ne visada galima tiksliai numatyti.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button