2023-ieji gali būti šilčiausi metai istorijoje: kodėl tai pavojinga

Sausra

Klimatologai prognozuoja, kad -ieji žmones nustebins savo temperatūros rekordais. Tikėtina, kad tai bus šilčiausi metai per pastaruosius 173 metus. Tačiau čia slypi ir tam tikras pavojus. Apie tai pranešama Amerikos klimato tyrimų agentūros NOAA svetainėje.

Orų prognozė: Kokie bus 2023 metai?

Ekspertai teigia, kad 2023-ieji gali būti šilčiausi metai per 173 metus. Itin šilti gilūs vandenys atogrąžų vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje kalba patys už save.

“Vyksta dideli paviršinio vandens sluoksnio temperatūros svyravimai Ramiojo vandenyno pusiaujo dalyje, kurie daro didelę įtaką klimatui. Šiltosios fazės metu srovė į aukštesnes platumas atneša jūros šilumą, kurios dalis išleidžiama į atmosferą dėl garavimo“, – sako ekspertai.

Šis etapas gali ateiti jau 2023 m. pavasarį arba vasarą. Tuo metu visoje Europoje bus galima stebėti ir pajusti rekordines temperatūras. Kartu su karščiais bus ir didelės sausros, o kai kuriose valstybėse pradės trūkti geriamojo vandens.

Pasauliniu mastu tai reiškia:

Nepaisant šaltos La Niña srovės, 2022 m. jau tapo vienais šilčiausių nuo 1850 m. Panašu, kad 2023-ieji žmonijai turės dar daugiau netikėtumų.

Kas yra visuotinis atšilimas?

Visuotinis atšilimas – tai laipsniškas Žemės paviršiaus ir vandenyno temperatūros kilimas. Pagrindinės to priežastys yra dėl išorinių veiksnių, pavyzdžiui, faunos ir floros, žmogaus veiklos ir kt.

Klimato kaita gali sukelti globalius gamtos ir socialinių sistemų pokyčius. Kai kurie didelio masto pokyčiai gali įvykti per trumpą laiką. Staigių pokyčių tikimybė yra labai maža.

Išeiti iš AMP versijos