6150 EUR kainuojantis „Squad microcar“ ruošiasi išvažiuoti į Europos miestų gatves

Squad microcar automobilis

Squad microcar automobilis

Prieš trejus metus Nyderlanduose įkurtas startuolis “Squad Mobility” siekė sukurti paprastą ir įperkamą saulės energija varomą miesto elektrinį mikroautomobilį. Bendrovės inžinierių darbo rezultatas – dvivietis elektromobilis “Squad”.

“Squad” elektromobilis miestui

Paprastumas neatsiejamas nuo funkcionalumo. Žemai sumontuotame kompaktiškame prietaisų skydelyje yra ir daiktadėžė (pirštinių dėžutė), ir nešiojamojo kompiuterio stotelė.

Be to, yra du puodelių laikikliai, kurių viename telpa nešiojamasis “Bluetooth” garsiakalbis. Už sėdynių yra 68 litrų bagažo skyrius, kurį, nulenkus keleivio sėdynę, galima padidinti iki 243 litrų.

Dėl kompaktiškų matmenų mikroautomobilis labiau primena golfo automobilį. Reikalaujama, kad jis atitiktų Europos lengvųjų elektrinių keturračių standartus, todėl kėbulo priekyje ir gale įrengtos smūgius slopinančios konstrukcijos. Standartinėje “Squad” komplektacijoje nėra durų, tačiau jos gali būti pasirenkamos papildomai.

Automobilio baterija

Gale sumontuoti du 2 kW varikliai užtikrina didžiausią 50 km/val. greitį, o ličio jonų akumuliatoriaus energijos pakanka 100 km kelionei. Akumuliatoriai yra lagamino formos, su rankenėle, kad juos būtų lengva pakeisti. Be to, ant “Squad” stogo įmontuotos saulės baterijos, kurios nuvažiuojamą atstumą padidina dar 20 km.

“Squad” matmenys yra 2 m x 1,2 m x 1,6 m (ilgis, plotis, aukštis), jo apsisukimo spindulys – 6 m, todėl jį galima pastatyti labai ankštose vietose. Pagrindinio modelio kaina – 6150 eur, su patobulinta įranga – 9200 eurų. Serijinė mikroautomobilių (elektromobilių) gamyba turėtų prasidėti 2023 m.

Exit mobile version