Telefonai

„Android“ išmanieji telefonai kaltinami nuolatiniu naudotojų šnipinėjimu

Edinburgo universiteto (Jungtinė Karalystė) ir Trinity College (Dublinas) mokslininkai išbandė „Android“ išmaniuosius telefonus ir teigė, kad jie „Google“ ir kitoms bendrovėms reguliariai perduoda daug informacijos. Beje, „Google“ jau paneigė kaltinimus.

Ar tikrai telefonai su „Android“ OS sistema šnipinėja naudotojus?

Mokslinio straipsnio autoriai tyrė „Samsung“, „Xiaomi“, „Huawei“, „Realme“ išmaniuosius telefonus, taip pat įrenginius su „LineageOS“ ir „/e/OS“. Paaiškėjo, kad visi išmanieji telefonai, išskyrus pastaruosius, reguliariai perduoda neskelbtiną naudotojo informaciją trečiosioms šalims, įskaitant tai, kokios programėlės ir kaip jos naudojamos. Tyrėjai pažymėjo, kad toks duomenų rinkimas pažeidžia naudotojų privatumą.

„Kaip paaiškinta „Google Play“ paslaugų pagalbos centro straipsnyje, šie duomenys yra būtini pagrindinėms įrenginių paslaugoms, tokioms kaip tiesioginiai pranešimai ir programinės įrangos atnaujinimai įvairiose įrenginių ir programinės įrangos versijų ekosistemose“, – prieštaravo „Google“ atstovas spaudai „BleepingComputer“.

„Google“ teigė, kad šis tyrimas nestebina, nes jame tiesiog aprašoma, kaip veikia šiuolaikiniai išmanieji telefonai. Bendrovė paaiškino, kad visi jos renkami duomenys jai reikalingi tik tam, kad galėtų tinkamai teikti savo paslaugas.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Šaltinis
Techradar.com

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

2 komentarai (-ų)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: