Ar “flash” atmintinės ir atminties kortelės turi galiojimo laiką ir kiek laiko galima saugoti failus?


Flash atmintinė

Esame įpratę į įvairias “flash” atmintines ir atminties korteles žiūrėti kaip į patikimą ir ilgalaikę failų saugyklą, tačiau tai nėra visiška tiesa. Pažvelkime atidžiau. Kaip ir bet kuri kita elektronika, “flash” atmintinės nemėgsta žemos temperatūros ir labai aukštos temperatūros, ekspertai teigia, kad galioja saugojimo parametrai: nuo -10 iki +43 laipsnių Celsijaus.

Eksploatavimo trukmė

Įvairių tipų “flash” atmintinių tarnavimo laikas, esant tinkamoms naudojimo ir laikymo sąlygoms, yra ne ilgesnis kaip apie 10 metų. Po to vyksta natūralus medžiagų irimas, taip pat išeikvojamas įrašymo resursas pačioje atmintinėje.

Vidutiniškai aktyviai naudojant “flash” atmintinę jos tarnavimo laikas yra 5 metai, todėl ekspertai rekomenduoja praėjus šiam laikui ją pakeisti nauja ir į ją perkelti visus failus. Priešingu atveju galite susidurti su tuo, kad netikėtai failai gali visai neatsidaryti ir teks formatuoti atmintinę.

Pigi ar brangi?

Tikrai nepirkite “flash” atmintinių iš kokio nors sandėlio ar turgaus, ypač jei jos nėra supakuotos.

Ant geros atmintinės bus visa informacija apie gamintoją, taip pat sertifikavimo ženklai ir tarnavimo laikas. Geriau nepirkite pigiausio “flash” kaupiklio, nes paprastai jiems naudojamos pigiausios medžiagos ir jie tarnaus trumpiau.

Ypač jei saugote keletą svarbių failų, turėtumėte rimtai žiūrėti į tokio failų saugojimo įrenginio įsigijimą.

Alternatyva: Debesų saugykla

Dėl to, kad failų saugojimo įrenginių gyvavimo trukmė yra ribota, vargu ar juos galima naudoti labai ilgam failų saugojimui 5 metus ar ilgiau.

Todėl daugelis žmonių pradėjo rinktis debesų saugyklą, kuri iš esmės yra atmintinė, tik internete. Yra tokios populiarios saugyklos kaip “iCloud” ir “Google Drive” bei daug kitų debesų saugyklų.

Šios IT bendrovės prižiūri serverius, kurie yra labai saugiose vietose ir kuriuose įdiegtos aukščiausios klasės ir saugios technologijos. Jie yra prijungti prie papildomų maitinimo šaltinių, kurie veiks net ir įvykus nelaimei. Paprasčiau tariant, tai serveriai, kurie išsaugos elektroninius duomenis net tada, kai visos kitos atmintinės bus sunaikintos.

Galite susirasti nemokamą debesų saugyklą ir į ją įkelti duomenis, kuriuos planuojate saugoti labai ilgai. Tačiau tam reikalingas interneto ryšys.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos