Ar galima valgyti kiaušinių lukštus: atsakymas jus gali nustebinti


Tikriausiai kiekvienam iš mūsų ne kartą teko susidurti su kiaušinių lukštais valgant omletą, keptą ar virtą kiaušinį. Jei kada nors susimąstėte, kas atsitinka, jei netyčia suvalgote kiaušinio lukštą, turime jums atsakymą.

Kartais galime net nepastebėti, kaip patenka į mūsų gaminamus kiaušinius. Jį galime pajusti, kai kramtome maistą, arba galime net nepastebėti, kad jį suvalgėme.

Kiaušinių lukštai

Nesijaudinkite, jei nedidelė dalis kiaušinio lukšto pateks į jūsų organizmą. Kiaušinių lukštai sudaryti iš kalcio karbonato – įprastos kalcio formos, teigiamai veikiančios mūsų nagus, dantis ir kaulus, tačiau juose yra ir kitų baltymų bei mineralų.

Daugelyje sveiko maisto ir maisto papildų parduotuvių kiaušinių lukštai parduodami miltelių pavidalu, kurie gali būti ypač naudingi žmonėms, sergantiems osteoporoze. Taip pat prekyboje galima rasti kiaušinių lukštų membranos miltelių, kurie, kaip įrodyta, gerina sąnarių sveikatą.

Vis dėlto, jei tarp dantų pajutote kiaušinio lukštą, geriau jo nenurykite, nes egzistuoja viena nemaloni pasekmė. Sutrupėjęs kiaušinio lukštas turi aštrius kampus, todėl netyčia galite susibraižyti gerklės gleivinę.

Išeiti iš AMP versijos