Ar galima valgyti vynuogių sėklas?


Visi žino, kad vynuogės yra labai naudingos. Jų minkštime ir odoje yra įvairių vitaminų ir mikroelementų. Mokslininkai išsiaiškino, kad norint gauti daugiau naudos, būtina valgyti vynuoges su sėklomis.

Vynuogių sėklų valgymas

Vynuogių sėklose yra riebalų rūgščių ir fitosterolių. Jos yra papildomas vitamino E, kalio ir magnio šaltinis. Sėklose taip pat yra kitų komponentų, kurie turi teigiamą poveikį organizmui.

Ekspertai teigia, kad gali būti naudingos tik susmulkintos. Be to, žmogus gali valgyti sėklas tuomet, kai neturi problemų su virškinimo traktu.

Jei planuojate vynuoges valgyti su sėklomis, turite jas gerai sukramtyti. Vynuogių sėklos gali sukelti uždegimą.

Vynuogių sėklose yra kelių rūšių riebalų rūgščių:

Sėklos yra labai svarbios kaip mikroelementų šaltinis. Vynuogių sėklose taip pat yra steroidų, fenolių ir vitaminų. Vynuogių sėklų maistinė vertė gali skirtis priklausomai nuo veislės.

Vynuogės ir jų sėklos

Kokia nauda ir žala?

Sėklos laikomos biologiškai aktyviu komponentu. Teigiamos savybės:

Kai kurie mitybos specialistai rekomenduoja dietoje naudoti vynuogių sėklas. Taip yra dėl to, kad juose yra pektino. Šis komponentas padeda skaidyti riebalus.

Vynuogių sėklų nauda ir žala visų pirma priklauso nuo bendros organizmo būklės. Optimali paros dozė turėtų būti apie 40 gramų.

Jeigu valgysite per daug vynuogių sėklų, galite susidurti su alerginėmis reakcijomis. Kai kuriais atvejais gali atsirasti vidurių užkietėjimas arba atvirkščiai, viduriavimas.

Sumaltų sėklų privalumai

Sumaltos vynuogių sėklos puikiai tinka ekstraktui gaminti. Jos gali būti naudojamas terapinėms ir prevencinėms priemonėms. Susmulkintos sėklos taip pat puikiai tinka nervų ir šlapimo takų sistemoms gydyti.

Reguliarus vynuogių sėklų naudojimas turės teigiamą poveikį organizmui:

Maltos sėklos taip pat aktyviai naudojamos kosmetologijoje. Specialistai tvirtina, kad kaukė iš sutrintų vynuogių kauliukų puikiai drėkina odą. Ekstraktą taip pat galite naudoti nuo plaukų slinkimo ar šaknų stiprinimui.

Išeiti iš AMP versijos