Prasidėjus rudeniui vis dažnesniu reiškiniu tampa rūkas, kurį galima pastebėti ir miestuose, ir kaimuose. Svarbu atsiminti kai kuriuos su tuo susijusius niuansus.
Kaip rūkas gali paveikti žmogaus organizmą
Prisiminkime iš mokyklos, kas yra rūkas. Tai maži vandens lašeliai arba maži ledo kristalai, kurie kabo žemai virš žemės ir kaupiasi debesyje. Jie susidaro dėl šalto oro susidūrimo su šilta žeme arba atvirkščiai.
Tačiau rūkas, kuris neabejotinai yra įprastas gamtos reiškinys rudenį, gali kelti pavojų sveikatai. Tai praneša imunologai. Reikalas tas, kad rūke gali susidaryti toksiškų dalelių, kurios prasiskverbia į šlapius rūko lašus. Žinoma, tai susiję tik su miestais ir jų pramoniniais rajonais.
Migloti lašai taip pat gali pernešti alergenus ir gana ilgai laikyti pelėsių sporas. Jų įkvėpimas labai pavojingas sveikatai, nes gali išprovokuoti įvairias ligas.
Išanalizavę visus šiuos veiksnius, gydytojai padarė išvadą, kad vaikščiojimas ar bėgiojimas rūko sąlygomis yra pavojingas sveikatai. Pagrindinis argumentas – padidėjusi tikimybė įkvėpti kenksmingų medžiagų.
Svarbu atsiminti, kad vairuoti automobilį rūke taip pat gali būti pavojinga, nes tai provokuoja mieguistumą ir apsunkina vairavimo procesą dėl riboto matomumo. Pagrindinis automobilio vairavimo bruožas tokiu laikotarpiu – tikslumas: reikia įjungti rūko žibintus, laikytis atstumo ir važiuoti lėtai.