Sportas / Sveikata

Ar trūksta magnio? Kaip nustatyti magnio trūkumą neatliekant tyrimo?

Mitybos specialistai įvardija kelis būdus, kaip nustatyti magnio trūkumą neatliekant jokių tyrimų. Pasak specialistų, tam tikri simptomai gali pranešti apie tai.

Magnio trūkumas. Kaip atpažinti?

Ypač trūkstant magnio žmogui gali pasireikšti vadinamasis neramių kojų sindromas. Jis pasireiškia apatinių galūnių diskomfortu, atsirandančiu vakare. Šiai būklei būdingi dažni kojų judesiai siekiant atsikratyti šio simptomo, o tai savo ruožtu sukelia miego problemų.

Magnio trūkumą taip pat galima atpažinti iš raumenų mėšlungio, nervinių tikų, drebėjimo, plaukų slinkimo, lūžinėjančių nagų, galvos ir širdies skausmų, lėtinio nuovargio, dirglumo, nerimo ir sunkumų užmigti.

„Magnis yra atsakingas už organizmo aprūpinimą energija, todėl jo trūkumas skatina persivalgymą, ypač saldžiais produktais. Be raumenų spazmų, spazmuojamos ir smegenų kraujagyslės, sutrinka audinių aprūpinimas maisto medžiagomis ir deguonimi, todėl atsiranda galvos skausmai“, – pasakojo gydytojas.

Reikėtų pažymėti, kad pagal šiuos simptomus galima nustatyti tik trūkumo požymius, tačiau diagnozę gali nustatyti tik kraujo tyrimai ir gydytojas.

Pastaba: Ši straipsnio medžiaga neturėtų būti prilyginama gydytojo receptui. Prieš pradedant vartoti magnį pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.

Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: