Ar vaikams galima leisti nešioti kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai vaikams

Deja, bet šios dienos vaikai vis labiau skundžiasi savo prasta rega. Nuolatinis kompiuterių ir išmaniųjų įrenginių naudojimas sukelia įvairias regos problemas. Vienas iš sprendimo būdų yra akiniai, kuriuos reikia dėvėti nuolatos arba tada, kai yra atliekamas kažkoks veiksmas, kuris reikalauja įtemptų akių darbo. Vis pradėjo populiarėti sprendimas – kontaktiniai lęšiai vaikams, tačiau, ar tai yra sveikas būdas jų akims?

Šiuolaikinis pasaulis vis modernėja

Yra dar tam tikras būrys žmonių, kurie mano, jog kontaktiniai lęšiai yra labai nepatogus reikalas akims, jas nuolat sausina ir lyg koks svetimkūnis jas vargina. Prisideda ir tai, kad praeina laiko, kol juos išmokstama įsidėti ir išsiimti, o kas liečia vaikus, manoma, kad jie savarankiškai nesugebės šio proceso atlikti. Taip manyti nereikėtų, nes būtent šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai užtikrina tai, kad vaikai lęšius jau galėtų drąsiai nešioti pradinėse klasėse, o jokių nepatogumų – nebūtų. Taip pat kontaktiniai lęšiai yra gana paplitę tarp paauglių, tai kodėl gi jų nepradėjus leisti naudoti ir vaikams? Juk kaip tik, vaikų pirštukai yra smulkesni, todėl jiems žymiai lengviau būtų įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius.

Apsilankius https://regoscentras.lt jūs įgysite žinių apie naudą jūsų vaikams, kurią gali atnešti kontaktiniai lęšiai ir tai, kad nebereikės jiems vargti su akinių nešiojimu!

Kokie yra skirtumai tarp kontaktinių lęšių ir akinių?

Kontaktiniai lęšiai yra patogus tuo, kad jie žymiai greičiau ir efektyviau geba prisitaikyti prie vaiko ar paauglio gyvenimo negu akiniai. Vaikai yra labiau linkę į judrumą, žaismingumą, aktyvumą, todėl akiniai jiems gali sukelti tik papildomo diskomforto ir trukdžių, o tai pasireiškia ypač tada, kai juos pradedama nešioti ne nuo pat mažų dienų. Taip pat gali atsirasti ir papildomų išlaidų, nes akiniai yra lengvai pažeidžiami.
Faktas yra toks, kad dauguma vaikų dėl akinių dėvėjimo jaučia didžiulį nemalonumą, nes mano, kad jie jiems netinka, todėl nuolat juos nusiima –  tai dar labiau kenkia jų akims. Kontaktinių lęšių privalumas, kad jie yra skaidrūs, todėl niekas jų nematys. Taip pat jie neiškrenta, nerasoja ir visiškai netrukdo jokiai veiklai! 

Kaip reikėtų pasirinkti kokybiškus kontaktinius lęšius vaikams?

Jeigu jūsų vaikas yra linkęs į savarankiškumą, tuomet jis kontaktinius lęšius jau gali drąsiai dėvėti nuo 7 – 8 metų. Kontaktinių lęšių pasirinkimas priklauso nuo jūsų vaiko akių gydytojo, jo gyvenimo būdo bei poreikiui. Tarkime, jeigu jūsų vaikas kontaktinius lęšius naudos tik tada, kai tik sportuos, tuomet jums bus siūloma jam nupirkti vienadienius lęšius. Na, o jeigu jūsų vaikas kontaktinius lęšius naudoja kiekvieną dieną, tuomet reikėtų rinktis mėnesinius kontaktinius lęšius. Vienadienių ir mėnesinių kontaktinių lęšių skirtumas yra toks, jog vienadienius  panaudojus tik vieną kartą reikia iš karto išmesti, o mėnesinius – kruopščiai valyti su tam skirtu specialiu skysčiu. Pradžioje, kad vaikas apsiprastų, siūloma įsigyti vienadienius lęšius, o prie jų pripratus pereiti prie mėnesinių. 

Exit mobile version