Maistas / Gėrimai

Ar žalioji arbata tikrai padeda numesti svorio?

Daugelį metų sveikatos entuziastai tvirtino, kad žalioji arbata turi daug naudos sveikatai. Ji pagreitina medžiagų apykaitą, todėl padeda numesti svorio.

Žalioji arbata

Žalioji arbata nuo, pavyzdžiui, juodosios arbatos skiriasi ne tik skoniu. Gaminant juodosios arbatos lapelius leidžiama jiems oksiduotis, todėl jie neturi daug naudingų savybių. Žaliosios arbatos lapeliai nesioksiduoja, todėl juose yra daug gyvų mikroelementų, kuriuose yra antioksidantų, vadinamų polifenoliais.

Atlikta daugybė tyrimų apie žaliosios arbatos savybes, ypač jos gebėjimą pagreitinti medžiagų apykaitą. Jie rodo, kad žalioji arbata iš tikrųjų gali turėti nedidelį lipidų kiekį mažinantį poveikį. Taip yra dėl didelio katechinų kiekio, kurie yra galingi antioksidantai ir prisideda prie svorio metimo dėl termogenezės – šilumos gamybos organizme proceso. Jame taip pat yra kofeino, kuris, kaip pranešama, oksiduoja lipidus ir skatina riebalų ląstelių deginimą.

Tyrimų duomenimis, per dieną reikėtų išgerti 2-4 puodelius žaliosios arbatos. Ją verta gerti be pieno ir cukraus: ji neturi kalorijų ir gali būti tinkama kaip nesveikų gėrimų alternatyva.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button