Ar žinojote, kad muzika gali gydyti? Kuo tiksliai ji padeda?


gali lengvai paveikti nuotaiką ir emocijas, dainų tekstai kartais paliečia traumas, padeda jas suprasti ir išgyventi. Kaip lengva pagerinti savijautą paprastos kasdienės gudrybės pagalba, kalbame apie tyrimo pavyzdį.

Kaip muzika veikia sveikatą?

Muzika slopina skausmo jausmą

Žinoma, muzika neturėtų būti vertinama kaip visavertė skausmą malšinanti priemonė, tačiau ji tikrai gali atitraukti dėmesį nuo nemalonių skausmo pojūčių. Klausantis mėgstamų kūrinių organizmas gali išskirti dopaminą. Priminsime, kad tai biologiškai aktyvi cheminė medžiaga, esanti žmogaus smegenyse ir perduodanti emocinę reakciją. Būtent ji leidžia jums gauti malonumą ir nejausti skausmo.

Tai patvirtina 2022 m. atliktas eksperimentas, kuriuo metu žmonės, kenčiantys nuo ūmaus skausmo, klausėsi muzikinių vaizdo įrašų ir pranešė, kad skausmas kurį laiką sumažėjo.

Stiprina imunitetą

Patikimais gynėjais peršalimo ir virusų metu gali tapti ne tik vitaminai, bet ir mėgstami atlikėjai ar muzikos instrumentai. Mokslininkai teigia, kad bet kokia su muzika susijusi veikla, leidžianti socializuotis ir kūrybiškai reikštis, gali padėti pagerinti imuninę sveikatą.

Mažina kraujospūdį

Šis poveikis yra susijęs su raminančiu poveikiu nervų sistemai, todėl gali sumažinti kraujospūdį. 2020 m. atliktame tyrime dalyvavo 30 jaunų suaugusiųjų, kuriems buvo aukštas kraujospūdis. 5 dienas per savaitę jie 30 minučių klausėsi ramios instrumentinės muzikos. Dalyviai pranešė, kad sumažėjo rodikliai ir pagerėjo jų sveikatos būklė.

Muzika teigiamai veikia sveikatą

Muzika stiprina miegą

Mokslininkai teigia, kad tinkamos muzikos kompozicijos gali sustiprinti miegą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Tai įmanoma dėl:

Kokios muzikos klausytis, kad geriau užmigtumėte:

Pagerina atmintį

Tyrimai rodo, kad muzika gali pagerinti pažinimo funkciją, lengviau sutelkti dėmesį ir pagerinti atmintį. Čia irgi reikia mokėti parinkti tinkamas kompozicijas, nes kai kurios turės priešingą efektą. Klausydamiesi klasikinės muzikos galite gauti didžiausią naudą. Taip pat reikėtų teikti pirmenybę instrumentinėms melodijoms ir lėtam tempui.

Išeiti iš AMP versijos