Artimiausiomis dienomis galinga geomagnetinė audra apims Žemę


Geomagnetinė audra saulės pliūpsnis

Saulėje pasirodys vienas galingiausių blyksnių, o jos energijos išsiskyrimas gali sukelti problemų. Apie tai rašo žurnalas “Space”. Poveikio pikas numatomas gegužės 24 d.

Naujausi JAV kosminių orų prognozių centro mokslininkų duomenys patvirtina, kad jau vienas žybsnis įvyko – už pietrytinio saulės krašto iš dalies pasislėpusi saulės dėmė gegužės 16 d. vakare sukėlė galingą M9.6 saulės žybsnį.

Nors saulės dėmė nebuvo nukreipta į Žemę, išsiveržimo padariniai buvo juntami, nes įvykio metu kilusi spinduliuotė sukėlė vidutinį radijo užtemimą kai kuriose Šiaurės Amerikos, Centrinės Amerikos ir Pietų Amerikos dalyse.

Tačiau tai ne paskutinis įvykęs išsiveržimas. Remiantis mokslininkų prognozėmis, dėl Saulės sukimosi netrukus Žemės regėjimo lauke atsiras paslėpta saulės dėmė, būtent gegužės 19 – 23 dienomis numatoma gan stipri . Pikas bus pasiektas gegužės 20 dieną.

 

Kaip žinote, magnetinės audros yra Žemės geomagnetinio lauko trikdžiai. Juos provokuoja Saulės išmesti įkrautų dalelių srautai.

Iš viso mūsų savijautą veikia 5 oro veiksniai:

Pirmuosius keturis galime nuspėti pasitelkę orų prognozes, tačiau kalbant apie kosminį vėją (saulės ir kitos plazmos srautą, kuris prasiveržia į mūsų atmosferą), jis nenuspėjamas.

Išeiti iš AMP versijos