Atskleistas pavojingas kavos mėgėjų įprotis


kavos mėgėjų įprotis

Mitybos specialistai įspėjo, kad kavos mėgėjai dažnai daro klaidą, kuri sukelia skrandžio ligas ir didina nerimą. Kava dažnai geriama rytais, norint pakelti tonusą. Tačiau daugelis lietuvių tai darydami daro svarbią klaidą, teigė ekspertai. Pasak jų, šio gėrimo nereikėtų vartoti tuščiu skrandžiu.

Žalingas įprotis

Dažniausias ir žalingiausias kavos mėgėjų įprotis – gerti ją ryte tuščiu skrandžiu. Daugeliui pusryčiai prilygsta puodeliui kavos. Tai didelė klaida, teigia ekspertai.

Įprotis pradėti dieną su kava gali sukelti pernelyg didelį kortizolio kiekio kraujyje padidėjimą ir skrandžio sienelių sudirginimą.

Kai atsikeliame ryte, mūsų kortizolio (streso hormono) lygis būna didžiausias per visą dieną, o vakare jis sumažėja. Kai geriame kavą tuščiu skrandžiu, šio hormono pridedame daugiau (kofeinas skatina kortizolio gamybą). Tai mus atgaivina, tačiau tie, kurie tai daro nuolat, visada kenčia nuo tam tikro nerimo ir susirūpinimo. Be to, gali išsivystyti skrandžio ligos, nes jų mėgstamas gėrimas stipriai dirgina šio organo sieneles, perspėjo dietologai.

Ekspertų teigimu, ryte pirmiausia reikėtų pavalgyti, o tik po to gerti kavą. Tuomet kortizolio lygis padidės ne taip pastebimai, o skrandis bus mažiau dirginamas.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos