Automobiliai / Motociklai

Automobilių remonto kainos Rusijoje sparčiai auga

Rusijos automobilių pardavėjai susidurs su atsarginių dalių ir automobilių techninei priežiūrai bei remontui reikalingų medžiagų trūkumu, jei jų tiekimas per artimiausius pusantro mėnesio nenormalizuosis. Automobilių dalys jau pabrango dvigubai. Apie tai praneša „AutoNews“.

Automobiliu remontas Rusijoje

Rusijoje sparčiai pradėjo brangti automobilių dalių kainos

Dėl karo su Ukraina dauguma gamintojų šiuo metu nutraukė atsarginių dalių tiekimą į Rusiją: dėl sankcijų, kritusio rublio kurso ir labai sudėtingos logistikos situacijos.

„Rusijoje praktiškai nėra nuosavos atsarginių dalių gamybos. Dauguma tiekėjų yra „AvtoVAZ“, o „Kia“, „Hyundai“, „Toyota“ turi savo dalių gamyklas. Kiti tiekėjai taip pat lokalizavo dalių gamybą Kaluze. Tačiau tai netaikoma didelėms technologinėms operacijoms. Tuo pat metu visos atsarginės dalys keliauja ne į pardavimą, o į sandėlius“, – pažymi Automobilių komponentų platintojų asociacija (ADAC).

Jei Rusija nutrauks atsarginių dalių ir komponentų tiekimą, leidimai tiesiog nustos galioti. Juk automobilius reikia nuolat prižiūrėti. Be to, norint pereiti prie tiekimo iš Kinijos, reikia laiko.

Ekspertų nuomone, atsargų užtenka 1-2 metams, o vėliau gali būti atsarginių dalių tiekimo sutrikimų. Kai kalbama apie sudėtingus remonto darbus ir atsarginių dalių pristatymą iš kitų šalių, neįmanoma įvardyti terminų. Kainos ir toliau kyla.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button