Be Galimybių paso aptarnaujančios parduotuvės turės užtikrinti 30 kv. m plotą vienam pirkėjui

Be Galimybių paso aptarnaujančios parduotuvės turės užtikrinti 30 kv. m plota vienam pirkėjui

Be Galimybių paso aptarnaujančios parduotuvės turės užtikrinti 30 kv. m plota vienam pirkėjui

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Lietuvoje toliau didėjant sergamumui ir ligoninių užimtumui, operacijų vadovo sprendimu įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms, kuriose aptarnaujami pirkėjai ar paslaugų gavėjai be Galimybių paso. Tokiose parduotuvėse ir turgavietėse turės būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui. Šis reikalavimas įsigalios jau šį penktadienį, spalio 22 dieną.

Nuotrauka: Pixabay.com, pasikeitimai dėl klientų aptarnavimo be galimybių paso

Be Galimybių paso aptarnaujančios parduotuvės turės užtikrinti 30 kv. m plotą

Prekybos plotas apima salę, skirtą pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, įskaitant matavimosi kabinas. Į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas.

Reikalavimas užtikrinti 30 kv. m prekybos plotą vienam aptarnaujamam asmeniui bus taikomas toms prekybos vietoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra numatyta išimtis ir leidžiama aptarnauti žmones, neatitinkančius Galimybių paso kriterijų.

Aptarnauti tokius asmenis gali parduotuvės ir turgavietės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų , jeigu prekybos vieta turi atskirą įėjimą iš lauko ir jos plotas neviršija 1500 kv. m (arba yra įsikūrusi prekybos centre, kurio plotas neviršija 1500 kv. m).

Šiuos kriterijus atitinkanti parduotuvė arba turgavietė gali savarankiškai priimti sprendimą aptarnauti tik pirkėjus su Galimybių pasu ir apie tai informuoti Nacionalini visuomenės sveikatos centrą (). Tokiu atveju minimalaus ploto reikalavimas vienam pirkėjui nebus taikomas, tačiau bus privaloma užtikrinti, kad į prekybos vietą nepatektų Galimybių paso arba jam lygiaverčio dokumento neturintys pirkėjai.

Su operacijų vadovo sprendimu susipažinti galite čia: Nr. V-2360.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos .

Eiti į naują mobilią versiją