Naujienos

D. Britanijoje plinta dar naujesnė koronaviruso mutacija

Naujoji koronaviruso forma yra Delta atmainos darinys, tačiau ji dar labiau užkrečiama. Jungtinėje Karalystėje plinta naujas, labiau užkrečiamas koronaviruso variantas. Apie tai spalio 19 d., antradienį, pranešė laikraštis „Financial Times“, remdamasis Kembridžo „Wellcome Sanger“ instituto mokslininku Geoffrey Barrettu ir Londono universiteto Genetikos instituto direktoriumi François Ballou.

Naujos koronaviruso atmainos Anglijoje
Nuotrauka: pixabay.com Nauja koronaviruso mutacija Anglijoje

Mutavusi nauja koronaviruso „Delta“ atmaina

Naujasis užkratas AY.4.2 yra Delta koronaviruso atmaina, tačiau jo užkrečiamumas yra bent 10-15 % didesnis nei pirminio varianto. Be to, AY.4.2 gali būti labiausiai užkrečiama koronaviruso versija, nustatyta nuo pandemijos pradžios.

Šiuo metu šis variantas aptinkamas tik Jungtinėje Karalystėje – dabar jis sudaro apie 10 % visų užsikrėtimo atvejų. Tačiau mokslininkai mano, kad naujos formos paplitimas gali būti tiesiog „atsitiktinis demografinis įvykis“.

Tuo pat metu Geoffrey Barrett mano, kad Jungtinėje Karalystėje stebimas sergamumo šia liga didėjimas visų pirma susijęs su tuo, kad gyventojai nepaisė prevencinių priemonių.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button