Efektyvūs ir patikimi krovinio transporto perkėlimo sprendimai jūsų verslo poreikiams

Jūrų transportas, konteineriai

Vienas iš seniausių transporto maršrutų – jūra – šiandien susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos kelia šiuolaikinės technologijos, teisės aktai ir vartotojų poreikiai. Kita vertus, Tarptautinis transporto forumas skaičiuoja, kad iki 2050 metų transporto paklausa pasauliniu mastu gali išaugti net tris kartus. Ar tai reiškia, kad jūrų transporto svarba išaugs?

Nors Naujasis Šilko kelias kuriamas siekiant, kad prekyba su Kinija būtų efektyvesnė dėl geležinkelių transporto, o Lietuva nuolat stiprina savo, kaip krovinių vežimo keliais lyderės, pozicijas, pastebima ir didėjanti jūrų transporto svarba.

Jūrų laivybos charakteristikos

Jūrų transporte, kaip ir kitose transporto rūšyse, galime atlikti klasifikaciją pagal skirtingą darbo organizavimą ir iškrovimo vietą. Pagrindinis skirstymas:

trampinis, t. y. nereguliarus prekių gabenimas, sąlygotas rinkos paklausos tam tikru momentu,

Siuntimą galima atskirti ir pagal vykdomo transporto rūšį. Šiuo metu populiariausi yra: pilnų konteinerių pervežimas, t.y. Full Container Loading (FLC) arba grupinis vežimas, t.y. Mažiau konteinerių pakrovimas (LCL).

Krovinių gabenimo jūra privalumai visų pirma yra didelė laivų keliamoji galia – šiuo metu didžiausias pasaulyje konteinerinis laivas MSC Gulsun talpina per 23 765 TEU – ir santykinai mažos transportavimo išlaidos, palyginti su kitomis turimomis transporto priemonėmis. Negana to, šiuo metu šio tipo kroviniai –transportavimo dėžių dėka – gabena visų rūšių produkciją, taip pat ir negabaritinius krovinius. Ne mažiau svarbu yra tai, kad laivyba yra transporto rūšis, kuriai būdingas įvairių maršrutų spektras. Šios transporto rūšies privalumai – mažas avaringumas, t.y. tai viena saugiausių krovinių gabenimo priemonių.

Jūros krovinių transportavimas – privalumai ir trūkumai

Ypač svarbu tai, kad dėl daugybės teisinio reguliavimo ir ekologijos krovinių gabenimas jūra laikomas ekologiškiausiu. Palyginti su kitais krovinių vežimo modeliais, jūrų transportas pasižymi mažiausia planetai kenksmingų teršalų emisija. Tai suteikia jam itin patogią padėtį, pavyzdžiui, kelių transporto, kuris yra kenksmingų medžiagų išmetimo į aplinką lyderis, atžvilgiu. Nepaisant to, vis dar įvedami nauji standartai, apribojimai ir potvarkiai, siekiant padidinti laivybos ekologiškumą.

Deja, jūrų krovinių įgyvendinimas reikalauja kantrybės. Pagrindinis krovinių gabenimo jūra trūkumas yra ilgas transportavimo laikas – laivui nukeliauti iš uosto į uostą gali prireikti net kelių savaičių. Taip pat verta paminėti, kad toks bendravimas yra ypač jautrus oro sąlygoms. Negalima ignoruoti fakto, kad kroviniai jūra gali būti gabenami tik tam skirtais koridoriais. Tai reiškia, kad tokio tipo transportą riboja nustatyti jūrų keliai ir uostai. Daugeliu atvejų tai sukuria poreikį naudoti kitų rūšių transportą, kuris galiausiai pristatys krovinį į paskirties vietą.

Todėl jūrų transportas puikiai tinka tarptautiniam ir pasauliniam didelio kiekio krovinių pervežimui, kurių pristatymo laikas nėra skubus, o ypač akcentuojama galutinė krovinio kaina.

Dar daugiau privalumų

Būtent jūrų transportas leido vystytis tarptautiniam krovinių vežimui konteineriuose. Nepaisant tokių metodų, kaip oro ar geležinkelių transportas, tobulėjimo, jūrinių konteinerių transportas vis dar yra vienas dažniausiai pasirenkamų logistikos variantų. Tai įmanoma dėl santykinai mažos šio transportavimo būdo kainos, didelės jūrų laivų talpos ir nedaug apribojimų tokiu būdu gabenamiems kroviniams.

Nusprendę gabenti prekes jūra į užsienį, laivyba pirmiausia rūpinasi jų saugumu. Pervežimas jūra yra patikimas ir efektyvus – konteineriuose gabenami kroviniai yra atsparūs oro sąlygoms ir bet kokioms neplanuotoms situacijoms.

Dalintis:
Exit mobile version