Elektrinis ar įprastas dantų šepetėlis: ką pasirinkti


Nuo valymo veiksmingumo iki bendros naudos burnos sveikatai – diskusijos apie elektrinius ir įprastus dantų šepetėlius rodo, kaip svarbu rinktis pagrįstai. Pasižiūrėkime, kurį dantų šepetėlį geriausia rinkti jums.

Laikmatis ir jutikliai

Vienas iš elektrinių dantų šepetėlių privalumų – įmontuoti laikmačiai ir slėgio jutikliai. Jie skirti užtikrinti, kad naudotojai valytų dantis rekomenduojamą dviejų minučių laiką.

Jie taip pat įspėja naudotojus, jei šepetėlis per daug spaudžiamas prie dantų. Kita vertus, įprasti dantų šepetėliai tokių funkcijų neturi ir priklauso tik nuo naudotojo nuožiūros.

Įprastas dantų šepetėlis

Režimai

Elektriniai dantų šepetėliai dažnai turi skirtingus dantų valymo režimus, pavyzdžiui, “švarus”, “švelnus” ir “balinantis”, kurie leidžia naudotojui pritaikyti dantų valymo procesą pagal savo dantų poreikius. Įprastiniai dantų šepetėliai nesuteikia tokių pritaikymo galimybių ir užtikrina universalų požiūrį į burnos higieną.

Keičiamos šepetėlių galvutės

Daugelyje elektrinių dantų šepetėlių yra keičiamos šepetėlių galvutės. Šių šepetėlių galvutes reikia keisti kas mėnesį, kaip ir įprastus dantų šepetėlius.

Rodikliai

Elektriniai dantų šepetėliai paprastai turi indikatorius, kurie primena naudotojams pakeisti šepetėlių galvutes ir taip užtikrinti gerą burnos higieną. Tuo tarpu įprasti dantų šepetėliai tokių indikatorių neturi, todėl naudotojams sunku nustatyti, kada reikia pakeisti šepetėlį.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į gydytoją ar specialistą.
Išeiti iš AMP versijos